İkisi Bir Arada
"Hakemlerimi ezdirmem " diyen Sayın Yazıcı yönetiminde bazı hakemlerimizin yıldızı parlarken bazı hakemlerimiz neyazık ki unutulmuştur. Yıldızı parlayan hakemlerimizden olan Sayın Halil İbrahim Berzah, başkanımızın bence FIDE başkanıyla olan yakınlaşmasının da yardımıyla uluslararası turnuvalarda yer alarak 2012 yılında IA ( uluslararası hakem ) ünvanını aldı. Bilindiği üzere bu ünvan hakemlikle alınacak en üst ünvan ve FA ( FIDE hakemi ) sınavında başarılı olunduktan sonra uluslararası turnuva tecrübesi gibi bazı gerekliliklerin yerine getirilmesi sonucu veriliyor. IA ünvanını koşullarından birisi de ingilizce konuşma becerisi ... Yabancı bir dille benim gibi ilgili olanlar bilirler; bir dilin en güç ve zor aşaması o dili konuşmak ve konuşulanı anlamaktır. Ben pek olasılık vermemekle birlikte Halil beyin ingilizce konuşma seviyesinin iyi olmasını umut ediyorum. Hakemliğini ne yazik ki Kocaelinde yapılan Kurtuluş Kupası ( 2011 ) turnuvasında gördüm. BAŞ HAKEM Halil bey ve ORGANİZASYON GERÇEKTEN ÇOK KÖTÜYDÜ.

Bu konuyu asıl açma sebebim Halil beyin mart 2012 itibariyle Kocaeli İl temsilcisi olması ... Bu durumu l etik yönden doğru bulmuyorum ve kabul edemiyorum. Tamamen tarafsız ve her türlü politik görünümden uzak olması gereken hakemlik mesleğiyle İl başkanlğı birlikte olmamalı. Ben hakem beyin yeri değişmez olduğu düşünülen başkanımızın eskaza yeri değişirse görevine il temsilcisi olarak devam edip edemeyeceğini sorguluyorum ve kendisi bu konumda olan tek örnek mi merak ediyorum. Halil beyin baş hakemliğinde başlamak üzere olan Türkiye iş Bankası ligimizde tüm oyunculara başarılar ve sabır diliyorum.

Saygılarımla
Mehmet Fatih VARLI
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
İkisi Bir Arada - Yazar: adamehmet77 - 05-07-2012, 15:14

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi