MÜTEVAZI
Sanırım, Ateş Bey’ in gereği kadar mütevazı olamadığını ortaya çıkarmayı başardım. Biraz sancılı olmuştur. Ama gerçeklere ulaşmak hiçbir zaman kolay olmamıştır.
Sn Ülker mütevazılık maskesiyle merhum Ali İpek in yerine belli çevrelerce, yeni kurulacak olan federasyona aday gösterilmiştir. Gerek benim uğraşlarım gerekse Ateş Bey kendi yazılarıyla yeteri kadar mütevazı olamadığını ispat etmiştir. Anlayan anlamıştır. Şunu bir daha anlat diyen olursa başka bir başlıkta ayrıca konuşabiliriz. İlgili yazıların büyük bir bölümü benim bilgisayarımda kayıtlıdır. “Bir kısım” üye, Ateş Ülker e duygusal yakınlığından ötürü anlatılmak isteneni tam anlamadan, kardeşim bu adam ne demek istiyor, işi nereye bağlayacak, sonunda ne olacak bekleyemeden gardlarını alıp meydana balıklama atlamışlardır. Bu duygusallık zırhını aşıp doğruya ulaşmak kolay değildir. Aşağıdaki yazılanlar daha çok sizler içindir.

Ateş Bey, “eskiden Türkiye şartlarında iyi bir oyuncu olduğum doğrudur. Şimdilerde ise Selçuk Beyin söyledikleri üzücüde olsa gerçek payı vardır. Zaman içinde yaş faktörü de göz önüne alırsak oyun gücümde bir gerileme olduğu doğrudur. Zaten bir Türkiye Şampiyonasına girsem sıradan mı sıralımı olduğum gözükecektir. Ama kitap çevirme projem zor da olsa devam etmektedir. Devamı da gelecektir. Bir kaç yetenekli gençle zamanında ilgilendim. Şimdi daha da fazlasına sahip çıkacağım. Türk satrancına tecrübelerimle daha çok faydalı olacağım. Gelecek gençlerindir. Söylediğiniz gibi satrancı turnuvalarda oynamak benim için bundan böyle bir hobiden öteye gidemez. Her şeyin bir zamanı mutlaka vardır. Türk satrancına bundan böyle oyuncu olarak değil yazar, çevirmen, hoca, danışman, akil adam olarak hizmet edeceğim. Böylelikle ben sıradan bir FM olmadığımı lafla değil eylemlerimle ispatlayacak Selçuk Beyi de UTANDIRACAĞIM.” diyememiştir. Deseydi, diyebilseydi şimdi Ateş Beyin mütevazılığını tartışıyor olmazdık.

Peki, ne demiştir?

Silinen yazılarının birinde, benim gibi 1800 altı ukd li oyuncuları kast ederek“Demek ki onlar;sıradan oyunculardır ve bir FIDE TITLE sahibi olmayı ancak HAYAL eder. Onlar hakkında ELEŞTİRİ filan yapmaz.”
Diyen bir üyeye ;”Gel evladım. Sen nerelerdeydin bakayım? Nasıl gözümden kaçtın? Senin gibiler bu toplumda azaldı. Seni kanatlarımın altına, korumama alıyorum. Aferin.” mealinden bir cevap yazmıştır.

Ateş Beyin bu yazısı benim tezimi doğrulayan bir belge niteliğindedir.

Forumun kurallarımı değişmiştir? Her kes artık UKD si kadar mı eleştiri yapacaktır?

Ateş Beyin böyle 100 tana hayranı olacağına, benim gibi tek bir düşmanı(eğer öyleyse) olması onun için daha hayırlıdır.

Toplumumuzun derdini anlatabilme sorununun en başta gelen problemi, karşındakini sonuna kadar dinleyememek ve doğru algılayamamaktır.

Yazdıklarımın daha kolay anlaşılabilmesi için bölüm bölüm yayınlayacağım. Lütfen sonuna kadar okumadan yorumlarınızı yapmayınız. İdam mahkûmlarına bile son söz hakkı verilmiştir.
Provoke amaçlı, hakaret içeren yazıları ise cevaplamayacak, yok sayacağım.
Yazımın devamı vardır…
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
MÜTEVAZI - Yazar: Selçuk Aydın - 24-07-2012, 12:23
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Ateş Ülker - 24-07-2012, 14:27
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Selçuk Aydın - 24-07-2012, 18:53
.. - Yazar: Ateş Ülker - 25-07-2012, 10:12
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Kuvay Sanlı1 - 25-07-2012, 10:40
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Attorney at Law - 26-07-2012, 15:51
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Ateş Ülker - 26-07-2012, 21:47
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Oktay ERTAN - 26-07-2012, 23:06

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi