MÜTEVAZI
Bana yapılacak en büyük haksızlık "karşımdakini hafifçe aşağıladığımı"öne sürmektir.Hiçbir zaman böyle bir yöntem kullanmadım.Ben 4 yaşından 94 yaşına kadar her yaşta insanı Satranç oynamaya teşvik etmiş rahmetli Demir Büyüközkaya'nın yanında staj yaptım.Kişileri aşağılamak hiçbir zaman amacım olmamıştır.
Buna karşılık büyük harflerle yazılmış MÜTEVAZİ başlığında mizah vardır.Buna rağmen dikkat edersiniz ben mizaha mizahla karşılık vermekten çok,Toplumun anlayabileceği bir dille,karışık cümleler kurmadan olayları ve gelişmeleri anlatıyorum.Toplumun beni iyi anlaması çok önemlidir!
"Sen sıradan bir FM sin"diyerek beni özelliklerimi ve Emektarlar sıralamasındaki yerimi anlatmak zorunda bırakıyorsunuz!Sonra da "Bakın işte mütevazi olmadığını gösterdim"diyorsunuz.
Feti beyi yakından tanımıyorum.Sabri Koçak ise kendisine verilen görevi yaparken duygusallığı bir kenara koyabilen bir kimsedir.Türk oyuncularına ait Elo listesinde 1075 kişi bulunmaktadır.Ben halen 121 nci sıradayım.Bu listede 60 yaşını dolduranların sayısı ise ancak 20 ye yaklaşmıştır.20 yi geçmemiştir.Bunların yaklaşık yarısı Elo puanı 1900 altındadır.8 emektarın Elo puanı 2000 üzerindedir.Bu 8 kişi arasından beş kişilik bir takım seçilmiştir.Bu 8 kişinin arasında 3 ncü sırada olan tek sıradan FM de seçilmiştir.Bu yönden yapılan seçimde sıradışı bir durum yoktur.Bu arada son 3 yıl içinde ben 2 Emektarlar turnuvasına gönderildim.Benim gönderilmediğim en az 4 turnuva daha vardı.Bugün onlara gitmediğime seviniyorum.Bütün turnuvalara gönderilmiş olsaydım burada hesabını vermem daha zor olacaktı!
Selçuk bey, Ne yazık ki bazı arkadaşlarım "sıradan FM"deyiminin patentinin size ait olmadığını düşünüyorlar.Ben de öyle düşünüyorum.Çünkü yıllardır bu Toplumun içindeyiz.Yerli dinamikleri tanıyoruz.
Neyse bu yazışmalardan bir verim sağlamamız mümkün değildir.Bu yazışmalar sadece zamanı boşa harcamamıza neden olmaktadır.
Daha önemli konuları konuşalım!Türk Satrancının daha hızlı ilerlemesi için ne yapabiliriz?Ben bu soruyu çeşitli kutular içinde hep soruyorum.Ancak yalnız kalıyorum.Toplumsal barışı sağlayabilir miyiz?Ben 100 kişiden 96 sı ile her konuda anlaşabileceğime inanıyorum.Kalan 4 kişi ile de uzlaşma şansım vardır.Neden?Eğer dikey gelişmeyi hızlandıracak formüller üzerinde anlaşırsak uzlaşırız.Ortak amacımız varsa uzlaşırız.İyi işler yapmak için herkesin birbirini sevmesi şart değildir.Ben de arasıra Slovenya'ya gönderilmek hesabı ile bir iş yapmam!
Ateş Ülker
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
MÜTEVAZI - Yazar: Selçuk Aydın - 24-07-2012, 12:23
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Ateş Ülker - 24-07-2012, 14:27
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Selçuk Aydın - 24-07-2012, 18:53
.. - Yazar: Ateş Ülker - 25-07-2012, 10:12
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Kuvay Sanlı1 - 25-07-2012, 10:40
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Attorney at Law - 26-07-2012, 15:51
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Ateş Ülker - 26-07-2012, 21:47
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Oktay ERTAN - 26-07-2012, 23:06

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi