MÜTEVAZI
Ateş Ağabey,
Ne kadar iyi bir uslüp kullanırsanız kullanın, söyledikleriniz, karşınızdakinin anlayabileceği kadardır.
Geçtiğimiz başlıklarda çirkin bir şekilde, bu başlıkta ise gayet efendice (cezanın faydaları) bir şekilde şahsi bir sataşmayla karşı karşıyasınız.
Tutku arkadaşımın görüşüne katılıyorum, ben de cevap vereceğinizi ummazdım.
Ama siz tersini yaparak kişisel bir sataşmaya bile fikirle cevap verdiniz ve bence en doğrusunu yaptınız. MÜTEVAZI olmak işte budur.

Selçuk Bey önceki mesajlarımdan birine gönderme yapmış. Benim "reytingin kadar konuş" dediğimi ima etmiş ve tribünlere "yemlemiş" ama göründüğü kadarıyla pek başarılı olamamış.
Görüşümü yineliyorum:
"sıradan bir FM" ifadesi, kim tarafından kullanılırsa kullanılsın, çok çirkin bir ifadedir. Bu ifade, atıyorum iki GM'nin muhabbetinde geçse bir yere kadar tolere edilebilir, böyle açık açık yazmamak şartıyla.
1800'lük bir oyuncu böyle bir ifade kullandığında hem çirkinlik oluyor, hem densizlik, kendini bilmezlik.
Yoksa herkesin iyi kötü bir reytingi var ve bu reytinginden bağımsız olarak satranç gündemi hakkında burada birşeyler okuyor-yazıyor. "Reytingin kadar konuş" demek sadece benim değil, kimsenin haddine düşmez. Çünkü satranç dağında her metrenin yüzlerce metre daha yükseği vardır.

Selçuk Bey forum yönetimine meydan okurcasına kişisel sataşmaya devam ediyor. "Bana ceza verdiniz ama daha bir gün geçmeden ben yine yapacağımı yaparım." diyor. Sadece Ateş Ülker'i değil, ona destek olanları da kışkırtmaya çalışıyor.

Bu kadar kin, husumet nereden geliyor bilemiyorum ama böylesi yazışmaların yeri açık başlıklar değil, özel mesajlardır. Kendisi Ateş Ağabey'e bir çağrıda bulunmuş, ben de ona bulunuyorum: Geçmişte ne yaşadıysanız veya hangi haksızlığa uğradığınızı düşünüyorsanız buraya açık açık yazın, herkes bilsin. Bu tip sataşmalarla hiçbir yere varamazsınız.
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
MÜTEVAZI - Yazar: Selçuk Aydın - 24-07-2012, 12:23
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Ateş Ülker - 24-07-2012, 14:27
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Selçuk Aydın - 24-07-2012, 18:53
.. - Yazar: Ateş Ülker - 25-07-2012, 10:12
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Kuvay Sanlı1 - 25-07-2012, 10:40
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Attorney at Law - 26-07-2012, 15:51
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Ateş Ülker - 26-07-2012, 21:47
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Oktay ERTAN - 26-07-2012, 23:06

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi