Texas Gibi Ülke
Her gün bir çatışma;şehitler,gaziler ve kukla bir medya,duyarsızlaşmış insanlar.Televizyon mu yaptı bu insanları böyle yoksa bilgisayar mı?yoksa eğitim sistemi mi?yoksa hepsi birden mi?

Sonunda buda oldu ve Türkiye Cumhuriyet'inin bir milletvekili,CHP Milletvekili Hüseyin Aygün teröristler tarafından kaçırıldı.Bu nasıl bir dingonun ahırıdır?Daha yeni Foça'da askeri araca bombalı saldırı düzenlendi.İzmir'de halk tepkisini gösterdi ama ülkede medyada gerektiği yeri alabildi mi?Hayır..Halk tepki veriyor,ama medya her olayı ört pas etme üzerine kurulmuş.Her gün olan çatışmalardan ,yaralanan askerlerden kaç kişinin haberi oluyor?Bu olaylar artık normal mi geliyor bize?Sinirlerimiz mi alındı?

Evet milletin vekili kaçırılıyor.Terör diyorki:burası benden sorulur ,senin millet vekilini bile kaçırırım.Nerede bu devlet?Çıkıp biri masaya niye yumruğunu vuramıyor?Hep temkinli,birilerini kırmaycak söylemler,hatta konuyu saptırcak açıklamalar.

Açılım açılım diye kabak çiçeği gibi açıldık.Habur sınır kapısından davullu zurnalı giren teröristleri şoke olarak izledik.Televizyonlarda ya kamplarda eğitim yaparken,yada ölü halde gördüğümüz teröristler bayram yapıyorlardı.Dünyanın neresinde terörle anlaşma yapan bir devlet görülmüş?

Ama medyayı takdir ediyorum,biri bizi gözetliyor,surviver,öyle bir geçer zamanki gibi nasılda izletiyor olayları.Herkes dizi izler gibi izliyor.Bu sistemi tabiki türkler kuramaz.Böyle büyük çaplı,sinsice ve bilimsel çalışmalar sonucu elde dilmiş yöntemlerle uygulanan bu psikolojik harekatı türkler yapamaz.Tarihinde yok,yapımızda yok.

Uyuyan ve uyutan herkesi takdir ediyorum...

Bu Konudaki Yorumlar
Texas Gibi Ülke - Yazar: firatsalepci - 13-08-2012, 20:03
Kara Mizah, Kara Fatma - Yazar: Hoca - 15-08-2012, 11:15
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: MuratOzertunc - 15-08-2012, 13:21
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Hoca - 16-08-2012, 00:12
Hasan Furkan Çavuş Ve Kara Fatma - Yazar: Hoca - 09-09-2012, 10:48

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi