Başkan Yazıcı'nın Muhtemel Köşe Yazısı
Değerli satranç camiamız,

Müthiş bir olimpiyat yaptık. Olimpiyat şöyle güzel oldu, böyle güzel oldu. Gelenlerin ağzı açık kaldı. Gelmeyenler evde oturup bizi eleştirdi. FIDE Başkanı Sevgili Dostum Kirsan "Türkiye çok çok önemli süper bir federasyon. Şiş, köfte, raki çok güzel. Türkiye çok güzel" dedi. Bunlar hep bizim sayemizde.

Bu olimpiyatlarda gencecik sporcularımızla yarıştık. Filanca normları, filanca unvanları aldık. Onların hepsini öpüyorum. Müthiş dereceler yaptılar. Gelecek bizimdir! Bazıları çekemiyor bu evlatlarımızı.. Zaten sporcunun nesini sevmeliyiz? Zeki, çevik ahlaklısını..(Bu sırada Sayın Başkan "çok pis laf soktum" diye gevrek gevrek gülüyor)

Takıma almadığımız bir tane GM var. O meseleyi de hemen açıklayayım. Önce insan olsun. Adam gibi adam olsun. Elimizi öpsün. Yani elimizi sıksın diyecektim.. Hem ne demiş Atatürk? "Boş bulduğun enseyi.." Pardon, pardon. "Zeki, çevik, ahlaklı" demiş.

İşte o GM olacak adam, sürekli köşesinden bizim gencecik fidanlarımıza saldırıyor. Hiçbirini çekemiyor bu çocukların. Eşini de almadık takıma. Kampa gel, oyununu beğenirsek alırız dedik, cesaret edemedi. İyi oyuncu olsa kendinden şüphesi olmaz değil mi efendim? Zaten sporcunun nesini seviyordu Atatürk? Zeki, çevik, ahlaklısını...

Bir de forum köşelerinde yazanlar var.. Hakkımızda atılan iftiralara çok yakında cevap vereceğiz. Onları şöyle fena yapacağız, böyle duman edeceğiz, yok edeceğiz hepsini. Bu iftiraları onların yanına bırakmayacağız. Biz, sizler için varız. Çünkü biz.. Zeki, çevik, ahlaklı...

Önümüzde seçim var. Sandıkta onlardan hesap soracağız. Ah, bir yolunu bulsam da aday olsam. Zaten bütün Dünya ısrar ediyor tekrar aday olmam için. FIDE Başkanı filan hep arkadaşım. Dünya'daki tüm önemli adamlar benim dostumdur. Kasparov'a "Gary" diyorum. Ona ismiyle hitap etmek az iş mi? İşte hep bu dostlarım rica ettiler, "Türkiye sensiz biter Ali" diye her gün sayısız mail alıyorum. Bana bu mailleri atanlar hep zeki, çevik, ahlaklı..

Hepinizi seviyoruz. Düşmanlarımızı hiç sevmiyoruz. Her yer düşman dolu. Hepsi de ülkenin, satrancın kötülüğünü istiyorlar. Hepsi hain bunların. Herkes kendi cebini düşünüyor. Ben başkanlığı bırakıp para kazanacağım. Yoksa neden bırakayım başkanlığı? Süper bir şey başkanlık. Ama param yok hiç. 12 yıldır bisikletimin kirasını ödeye ödeye bitiremedim. iPhone 5 çıkmış diyorlar. Neyse ki zeki, çevik ve ahlaklıyım. Gerisi kolay. Gerisi deyince aklıma yine sevgili dostum "Gary" geldi. Bir gün "Gary"le oturuyoruz.. Pardon, ne diyordum, zaten en önemli şey ahlak. Neyse ki çok ahlaklıyız da, ahlaksız GM'lere günlerini gösteriyoruz..

Şimdi de bir şiirle sözlerimi tamamlamak istiyorum:

"Atatürk geldi,
Düşmanı yendi.
Bu güzel federasyonu,
Bizlere verdi."

Saygılarımla..

Sizi çok seven başkanınız,
12 yıldır süper işler yapan,
Zeki, çevik, ahlaklı
Ali Nihat Yazıcı..
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
Başkan Yazıcı'nın Muhtemel Köşe Yazısı - Yazar: ibrahimethemAy - 14-09-2012, 14:40
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: ibrahimethemAy - 15-09-2012, 12:47
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Oktay ERTAN - 15-09-2012, 22:48
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Oktay ERTAN - 18-09-2012, 19:18
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: sadullaheken - 18-09-2012, 22:46
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Hüseyin AKTAŞ - 18-09-2012, 23:00
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Hüseyin AKTAŞ - 19-09-2012, 00:12
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Ateş Ülker - 19-09-2012, 00:20
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Oktay ERTAN - 19-09-2012, 16:09
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Ateş Ülker - 20-09-2012, 10:11
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: orheen - 21-09-2012, 10:31
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: sena nur kaya - 21-09-2012, 19:37
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: abdulkadirbener - 21-09-2012, 21:12