İmam Hatipliler Satranç Oynayamaz mı ?
Sayın Demircin
M.Ali Hoca ile ilçe satranç turnuvalarında tanıştık. Güler yüzlü, yardımsever ve özverili kişiliği ile ilçede sevilen birisidir. Turnuvada görevlileri bulamazken M.Ali Hoca takımları dizer, toplar, sandalyeleri toplar.
Din Dersleri öğretmeni aynı zamanda satranç eğitmenidir. Burada birçok okulda satranç derslerine de girmektedir.
Geçen yıl Gemlik Aykent Kolejini, Bursa da yapılan Çocuk Ligi turnuvasına getirmişti. Bu okulun da turnuvaya kayıt işlemlerini ben yapmıştım. Sadece M.Ali Hoca değil birçok başka öğretmen arkadaşta Satranç İl Temsilciliği faaliyetlerini bana sormuş ve destek almıştır. Birçoğunun öğrencisini de oğlumla birlikte Bursa’ya turnuvalara götürüp getirmişimdir.

Kendisiyle karşılaştığımızda heyecanla “İmam Hatip Orta kısmında seçmeli ders olarak satrancı koymak, satranç kulübü kurmak ve çocuk ligi ile diğer turnuvalara bu yılda katılmak istediğini söyledi.” Bende TSF nin satranç sınıfı açan okullara malzeme desteği verdiğini hatırlattım. Nasıl faydalanacağını sordu,”mail ile dilekçe göndermeniz gerekiyor dedim.” Öğretmenler evinde laptop önümde açık playchess te maç yapıyorum. Daha öncekiler gibi, yapsana şu müracaatı Selçuk Bey deyince başvuru dilekçesine onun adını ve telefonunu yazıp mail olarak gönderdim. Hayır, yapmam mı diyecektim?
Kasım Bey, anlayacağınız mailin benim tarafımdan atılması hikayesi budur!

Hüseyin Bey, sizin söylediğiniz geçen yılki uygulama. Bu yıl orta kısımlar ayrıldı, 2. kademe dendi. Seçmeli dersler bu yıl 2. kademede var. Dolayısıyla satranç sınıfları da 2. kademede yani ortaokul bölümünde açılıyor.1. Kademede satranç sınıfları bildiğim kadarıyla yok.

Ama TSF ,”ben 4+4+4 falan takmam arkadaş benim için hala eski sistem geçerlidir, diyorsa onu bilemem.
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Kasim_Demircin - 09-10-2012, 23:02
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Selçuk Aydın - 10-10-2012, 18:34
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Oktay ERTAN - 10-10-2012, 20:14
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Hüseyin AKTAŞ - 10-10-2012, 20:35
İmam Hatipliler Satranç Oynayamaz mı ? - Yazar: Selçuk Aydın - 11-10-2012, 09:08
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: abdulkadirbener - 11-10-2012, 09:53

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi