TSF GENEL KURULU ÖNCESİ AÇIK ÇAĞRI
10/10/2012-ADANA

TSF 2012 GENEL KURULU ÖNCESİ AÇIK ÇAĞRI

Satranca gönül vermiş, onu yaşamının bir parçası haline getirmiş, amatör bir ruhla, heyecanla zamanını bu işe ayıran değerli arkadaşlarım…40 yıldır satranç oynuyorum.33 yıldır satrançla ilgili her kademede, hakemlik, antrenörlük, kulüp yönetim kurulu üyeliği, kulüp başkanlığı, satranç il temsilciliği görevlerinde bulundum. Türkiye Satranç Federasyonu tarafından 2003 yılı Türkiye yılın il temsilcisi ödülü ile ödüllendirildim.2002 yılında Truva Satranç Spor Kulübü’nü kurarak Türk Satrancına katkı sunmaya başladık. Truva, gerek kulüpler şampiyonasında gerekse İş Bankası Satranç Liginde’ 2’lik,3.lük gibi derecelerinin yanın da yenilgisiz 2008 ve 2009 yıllarında iki defa İş Bankası Ligi Şampiyonu oldu…
Biliyorsunuz 05.Kasım 2012 tarihinde Türk Satranç Tarihinin önemli kongrelerinden birisini yapacağız…
Göründüğü kadarıyla iki değerli arkadaşımız Türkiye Satranç Federasyonu Başkanlığına adaylığını koydular…
Siz dostlarımdan, arkadaşlarımdan isteğim; Bu güne kadar bizlere ulaşan aday arkadaşlarımıza, desteklerimizi lehte ya da alehte belirtmiş olabiliriz. Ama bir daha düşünelim diyorum. Önümüzdeki zamanı iyi değerlendirelim. Bu güne kadar birçok olumsuz olaylara şahit olduk. Gönül kırgınlıkları oldu, birbirlerini en ağır şekilde eleştirenler oldu, satrancın sorunlarını birlikten kuvvet doğar felsefesi ile çözmek yerine, yıllardır iki parçaya bölündük. Bu bölünmüşlükten faydalanarak kongre kazanıp yönetmeye çalışmak işin kolay yoludur. Karşı tarafı yok saymak ta işin cabasıdır. Her iki tarafta da çok değerli satranç gönüllüleri, emektarları, emek verenleri vardır. Şu sorunun yanıtını her satranç gönüllüsü yürekten vermelidir?
S-1- O HALDE NE YAPMALIYIZ ?
Yanıt çok basit ve nettir. Aklımızı kullanarak satrancı daha ileriye taşımak için Satranç Kamuoyunun birlik ve bütünlüğünü sağlamalıyız.
S-2- Ama nasıl?
Gayet kolay. Centilmence el sıkışıp birlik ve bütünlüğü sağlayarak.
S-3- Birlik ve bütünlük nasıl sağlanacak?
Gayet basit. Aday arkadaşlarımız kişisel düşüncelerini bir yana bırakarak el ele verip tek bir liste ile seçime girip bizleri birleştirerek satranca en büyük iyiliği yaparak..
Muhalefet-iktidar kısır döngüsüne bir son vermeliyiz. Güçleri birleştirerek, mezradan köye, köyden kasabaya, ilçeden ile, tüm Türkiye’ye satrancı ulaştırmalıyız. Evden işyerine, bürodan fabrikaya, sivil toplum örgütlerinden, örgütsüz her yaştan insana satrancı ulaştırmalıyız. Birbirimizi ötekileştirmeyen, destekleyen, desteklemeyen, senin adamın, benim adamım anlayışına sapmadan, satrancın sorunlarını çözmeli,başarıyı paylaşmalı, aradaki ayrı-gayrıya son vermeliyiz.
Hedefimiz ülke satrancı olarak,Rusya,Çin,Ukrayna,Ermenistan gibi ülkeleri yakalayıp geçmek olmalıdır.Neden olmasın.Bu ülkelerden çok daha fazla kaynak ve olanaklara sahibiz.Satrancımız gelişip güçlendikçe, ülkemiz kazanır,satranç kazanır,kulüplerimiz kazanır…

Birleşmeliyiz, kaynaşmalıyız güçlenmeliyiz…

Adaylardan tek isteğimiz bu yönde olmalıdır. Varsa kişisel talep ve beklentilerimizi bir yana bırakmalıyız. Adaylarda kişisel düşünce ve hedeflerini bir tarafa bırakmalılar…
Aday arkadaşlara çağrım: Değerli arkadaşlar her ikinizden de bir ricam var. Lütfen Türk satrancı için tüm içtenliğinizle, sadeliğinizle ön yargısız bir araya gelin. Bir masaya oturun ve lütfen satrancın geleceği için birleşin, birlikte güçlü bir destek ve güçlü bir federasyon yönetimi ile satrancı yönetin…

Birlikten güç doğar…

Menderes ÇOBAN
Adana Truva Satranç Spor Kulübü
Başkanı[color=blue][/color][size=24][/size]
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
TSF GENEL KURULU ÖNCESİ AÇIK ÇAĞRI - Yazar: menderes çoban - 10-10-2012, 19:06
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: orheen - 10-10-2012, 19:27
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Feti - 10-10-2012, 19:55
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Hüseyin AKTAŞ - 10-10-2012, 20:09
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: abdulkadirbener - 11-10-2012, 10:03
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Ateş Ülker - 11-10-2012, 11:19