TSF GENEL KURULU ÖNCESİ AÇIK ÇAĞRI
Menderes beyi,başkanlık seçimi öncesinde forum yazarları arasında gördüğüme sevindim.Sevindim.Çünkü kimliği açık olan kimselerin forumda çoğalması yararlıdır.Kendisinin seçimden sonra da burada zaman zaman görüş bildirmesini dilerim.Bu forumda seçimden sonra yaklaşık 3.5 sene çok az yazı yazılacağını veya önemsiz konularla zaman kaybedileceğini öne sürüyorum.Örneğin Japon asıllı süper büyükustanın form durumu veya bir öğretici arkadaşımızın sitesinde problemlerin kaynağını belirtmeyi unutmuş olması bana göre önemli değildir.Peki hangi konular önemlidir?Örneğin liglerdeki yabancı sayısı çoğalsın mı?Azalsın mı?Önemli bir konudur.Havuz sisteminde yapılan üst düzey çalışmalar aynı kadrolarla devam etmeli midir?Yoksa bazı reformlar gerekli midir?Oyuncuların oluşturduğu piramid için neler yapılabilir?Satranç çalıştırıcıları ve satranç hakemlerinin kendilerini geliştirmeleri ve durumlarını iyileştirmeleri için neler yapılabilir?Bence bu konuları konuşalım!Sorunlara çözüm arayalım!Bu vesile ile Menderes bey de aramıza gelmişken kendisine bir soru sormak istiyorum.Şimdilik yukardaki sorulardan sadece birine yanıt vermesini rica ederim.Kendisi "liglerdeki yabancı sayısı" hakkında ne düşünüyor?Aynen kalmalı mıdır?Azaltılmalı mıdır?Çoğalmalı mıdır?Bu sorunun dayandığı gerekçeler var.Örneğin ben yabancıların maliyetinin yerlilerden daha az olduğunu öne süren kulüp yöneticileri tanıdım.Acaba Menderes bey ne düşünüyor?
Ateş Ülker
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: orheen - 10-10-2012, 19:27
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Feti - 10-10-2012, 19:55
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Hüseyin AKTAŞ - 10-10-2012, 20:09
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: abdulkadirbener - 11-10-2012, 10:03
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Ateş Ülker - 11-10-2012, 11:19
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Hüseyin AKTAŞ - 11-10-2012, 12:40
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Oktay ERTAN - 11-10-2012, 21:32
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Oktay ERTAN - 11-10-2012, 21:52
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: firatsalepci - 11-10-2012, 22:32