Doğu'da Satranç
Batı,doğu,güney,kuzey;

Sizlerden rica ediyorum bulunduğunuz şehirde,satranç adına şu yatırım yapılmıştır diyerek,o yatırımı buraya yazabilecek kaç kişi var?

Günümüzde satrançta para vermeden bir işlem yapabiliyor musunuz?Şehrinizde olan(varsa) turnuvalardan giriş parası toplanıyor,hakem paraları gençlik spor dan veriliyor,özel turnuvalarda toplanan paranın %25'i federasyona veriliyor üstüne üstlük saat veya takım alırsanız federasyon temsilcisinden, onun içinde ayrıca kira parası isteniyor.

İş bankası sponsor,yanlış bilmiyorsam spor toto'dan da maddi destek geliyor.Hal böyle olunca ben bu pozisyonu anlamıyorum.

Ben satranca 1995 yılında gerçek anlamda başladım.Gözlemlediğim kadarıyla,satranç hep fedakarlık yapan insanların sırtında taşındı bugünlere.Şuan federasyonun gücü ve imkanı varken neden hala durum değişmemektedir?

Bu kadar sponsor varken ve amaç satranca hizmet etmekken,Antalya yaş grupları turnuvasında niçin kış ortasında yaz fiyatlarına yakın bir fiyatta kalıyoruz?

Ben İzmir'de yaşıyorum,doğma büyüme de İzmirliyim ben burada TSF'nin bir tane yatırım yaptığını görmedim.Yanlışım varsa ,bu söylediğimi düzeltecek kişiye çok teşekkür ederim.

İzmir Satranç Derneği uzuuuun yıllar önce kapandı,İzmir'de yetişkin satranççılar artık kafeler de satranç oynamaya çalışıyor.

Bu Konudaki Yorumlar
Doğu'da Satranç - Yazar: Kasim_Demircin - 13-10-2012, 16:00
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Mojo Jojo - 13-10-2012, 16:26
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: firatsalepci - 13-10-2012, 17:10
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Ateş Ülker - 14-10-2012, 12:35
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Gambit - 14-10-2012, 14:51
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Platon - 14-10-2012, 20:16
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Kasim_Demircin - 14-10-2012, 21:54
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: firatsalepci - 14-10-2012, 22:29

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi