Şimdi Uzaylılara karşı savaşmak zamanıdır
Kamikazeler,reklam botları veya intihar komandoları,her ne isim verirseniz verin şu günlerde buraya geldikleri zaman bunu bizim seçimle ilişkilendirmemiz normaldir.Lütfen bir seçim öncesindeki kod isimlerinin sayısına, bir de seçimden sonraki sayıya bakınız.İçinde bulunduğumuz günler önemli konuları konuşmamız gereken günlerdir.Bu son cümleyi ben rahatça söyleyebiliyorum.Çünkü kişisel bir hesabım veya beklentim yoktur.Pazarlık sadece kişilerin seçimi üzerinde yapılmamalıdır.Sorunlar üzerinde de yapılabilir.Başka deyişle yeni yönetim kurulu hangi sorunlarda ne gibi iyileştirmeler vaad ediyor?Şimdi bir örnek vereceğim. Yeni bir tartışma çıkmaması için isim vermeyeceğim.2004 seçiminden önce o zaman açık olan Satranç Federasyonunun forumunda bir arkadaşımız şu istekte bulunmuştu:"Gruplar vizyonlarını açıklasınlar"O tarihte 3 Başkan adayı vardı.Bu istek Temmuz 2004 de dile getirildi.Şimdi hem o arkadaşımız forumlarda dolaşmıyor.(Veya kod ismi ile geziniyor.)Hem de başka bir arkadaşımız mevcut 2 Başkan adayından vizyonlarını açıklamalarını istemiyor.Herhalde buna gerek olmadığını düşünüyorlar.Vizyon açıklama işi bir kenarda kalsın.Biz sadece önemli sorunları konuşalım!Daha iyisini nasıl yapabiliriz?Örneğin Kasım Demircin'i dinleyelim..Çünkü o kişisel sorunundan çok içinde bulunduğu bölgenin sorunlarını dile getirmek istedi.Başlıca geçim kaynağı Satranç olan arkadaşlarımız var.Bunların durumunu iyileştirebilir miyiz?Elo listesinde bulunduğu halde uzun zamandır pasif görünenleri tekrar kazanabilir miyiz?Piramidin orta ve alt kısımlarına bakabilir miyiz?Piramidin tepesinde reforma ihtiyaç var mıdır?Şimdi bu konuları konuşmak zamanıdır.Bu şekilde bu konulardan biri belki 4 yıllık kalkınma projesine girecektir.Öte yandan aramızda Mozart'ı dinlemek isteyenler de varsa, 5 Kasımdan sonra birlikte dinleyebiliriz. Ben Ağustos ayında Mozart'ın müze olan evini ziyaret ettim.Bunun nedeni Müziğe meraklı olmaktan ziyade Mozart'ın yaşam öyküsündeki düşündürücü olaylardır.Bir söylentiye göre cenazesini tek kişi kaldırmıştır.Büyük müzisyen olduğu da geç anlaşılmıştır.
Ateş Ülker
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: sadullaheken - 15-10-2012, 18:33
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: sssarper - 15-10-2012, 19:42
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Ateş Ülker - 16-10-2012, 10:19

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi