Beyin yıkıyorlar
Seçim olacağı, delegelerin oy vereceği belliyken neden devretmekten bahsediyorlar ?
Seçmek ve devretmek birbiriyle zıt anlamlı.

12 yıl boyunca uyguladıkları beyin yıkama operasyonunun sonuçlarından öylesine eminler ki, seçmekten bahsetmiyorlar. Devrediyoruz diyorlar. Padişahlığın devri gibi sanki. Devrediyorlarmış. Seçim mi, delegelerin oyu mu dediniz ? O da neki ? Seçmek, seçilmek devredenlerin lügatinden çıkalı yıllar olmuş.
“BEN öyle istiyorum, öyle olacak”
düşüncesi sadece benlik duygusundan kaynaklanmıyor. Delegelerin özgür iradelerini hiçe sayan, beyin yıkayarak delegelerin düşüncelerine pranga vurduklarını sanan, düşüncelerini esir aldıklarını hayal eden, onları emir eri yerine koyan, robot olmalarını isteyen müthiş bir saygısızlıktır.

Yönetimin beyin yıkama hususunda etkili olduğu anlaşılıyor. Neden derseniz. Sayın Hüseyin Aktaş’ın beynini bile çelebilmişler. Hüseyin Bey öylesine inanmış ki mevcut yönetimin tekrar seçileceğine ;
“Ben benim desteklediğim arkadaşın kaybedeceğini biliyorum. Cengiz'in de kaybedeceğini biliyorum.” diyebiliyor.

Yalnız burada bir parantez açmak istiyorum.
Beyin yıkama operasyonunu gerçekleştirenlerin arasında Hüseyin Bey de olabilir mi acaba ? Güzel yazı ve düşünceleriyle insanlar arasında olumlu bir etki bıraktıktan sonra, mevcut yönetimin geçmişini geleceğini eleştirip insanları tatmin ederek kendini inandırdıktan sonra asıl hedefe yönelip yukarıdaki sözleriyle vurucu darbeyi indirmeyi planlıyor olmasın ? Kendisine inanan kitlenin düşüncelerini bu şekilde yönlendirerek almak istediği asıl neticeyi insanların beyinlerine zerkediyor olmasın ?
İnsanların beyninde iyimserlik ve ümit duygusunu bastırıp bıkkınlık usanç duygularının öne çıkmasını sağlayarak, yeniye ilginin azalmasını sağlayıp delegelerin kafalarını karıştırıp “ne haliniz varsa görün” dedirtip yeniye yönelecek delegelerin önünü kesme düşüncesi olmasın ? Parantezi kapatıyorum.
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
Beyin yıkıyorlar - Yazar: Feti - 19-10-2012, 21:42
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: MuzafferŞekerli - 19-10-2012, 21:55
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: ŞAHMAT - 20-10-2012, 19:33
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: csbh01 - 20-10-2012, 23:20
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: csbh01 - 20-10-2012, 23:52
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Hüseyin AKTAŞ - 21-10-2012, 00:27
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Hüseyin AKTAŞ - 21-10-2012, 00:29
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Hüseyin AKTAŞ - 21-10-2012, 06:53
H.AKTAŞ'A - Yazar: MuzafferŞekerli - 21-10-2012, 15:31
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Feti - 21-10-2012, 17:18