Satranççı olmayan TSF. Başkan adayı - Bir Kabusdan Uyanmak
Sayın Gülkız TÜLAY,

TÜRKİYE ŞOFÖRLER VE OTOMOBİLCİLER FEDERASYONU

TÜRKİYE BİLARDO FEDERASYONU

TÜRKİYE ATICILIK VE AVCILIK FEDERASYONU

TÜRKİYE KEBAPÇILAR , KÖFTECİLER , TATLICILAR, PASTACILAR VE LOKANTACILAR FEDERASYONU

TÜRKİYE KAHVECİLER KIRAATHANECİLER BÜFECİLER FEDERASYONU

ya da

TÜRKİYE KASAPLAR, BESİCİLER ET VE ET ÜRÜNLERİ ESNAF VE SANATKARLARI FEDERASYONU başkanı adayı da olabilirdi.

Zira kendisi, bu yukarıda sayılanlardan herhangi biri olmadığı gibi, SATRANÇÇI DA DEĞİLDİR.

Onun başkan adaylığı; Ali Nihat Yazıcı ( artık kendisine’ SAYIN ‘ da demiyorum, zira o 404 ile yapıştığı koltuğundan asıp – kesip, SATRANÇ CAMİASINI SİNDİRMEYE ÇALIŞTIĞI ve SATRANÇ’ ı şahsi hırslarına kurban ettiği için, benim ve benim gibi düşünen binlerce GERÇEK SATRANÇÇI için artık SAYGIN ya da SAYIN değildir. Kendisinden kısaca ANY olarak söz edeceğim. )’ nın eseridir.

ANY içine düştüğü durumdan kurtulmak için böyle bir formül bulmuştur. Hesapsızca TSF. Adına çektiği kredilerin, şahsı adına yürüttüğü ECU başkanlığı yarışında TSF.nin parasını kullanmasının, bu yarışta bir başka ülke Federasyon başkanına( MALTA) ödenen ‘ Görev tazminatının’, koskoca bir camiaya, dikta yönetimi anlayışı ile yaşattığı ‘ ABDÜLHAMİT İSTİBDATI’ döneminin, Mali Genel Kurulda ibra edilmeyen TSF. Hesaplarının, hesabını veremeyeceği için böyle bir yol seçti.

Kafası şöyle bir ampul yandı; ‘ Bu ya da daha sonraki her hangi bir seçime Başkan adayı olarak gider ve kaybedersem( eninde sonunda bir gün kaybedeceğini biliyor) , KAYBEDEN BAŞKAN OLACAĞIM. Muhalefet de benim dönemime ait bütün hesapları benden soracak. Oysa ben şimdi bir gölge başkan adayı çıkarayım ve kalan son gücümle de onun seçilmesini sağlayıp, bir 4 yıl kazanayım. Ondan sonraki seçimde, muhalefet kazansa bile artık benim dönemimle değil, yeni başkanın dönemi ile uğraşır, ben de arada unutulur giderim. ‘

Bu nedenle GÜLKIZ TÜLAY, SATRANÇÇILARIN değil, kendini kurtarmaya çalışan ANY’ nin başkan adayıdır.

GÜLKIZ TÜLAY, satranççı değildir; en başta sayılanlardan bir olmadığı gibi… İyi bir eş, iyi bir anne, iyi bir insan olabilir. Bunların hiçbirine itiraz etme gereği duymadığım gibi, zaten kendisini hiç tanımadığımdan yorum da yapamam. Başarılı bir satranç oyuncusu olan çocuğu sayesinde, bundan 14 yıl önce satranç ile tanışmış ‘ BİR SPORCU VELİSİ’ olduğu, kendi web sitesinde yazmaktadır.

Yani, SATRANÇÇI DEĞİL, sadece bir veli imiş. Yani, 225.162 lisanslı satranççı ( özür dilerim, bu rakamın 92.398 tanesi 18 yaşından büyük olduğuna göre, 132.764 lisanslı satranççı ( veriler TSF.nin sitesinden alınmıştır)) velisinden sadece biridir. Bakın, tekrar söylüyorum, kendisini hiç tanımadığım gibi hakkında en ufak bir bilgim-fikrim de yoktur. Ancak, eğer 225.162 sporcu ve yaklaşık 50.000 hakem ve 10.000 antrenörden oluşan koskoca satranç camiasını yönetmeye adaysanız, BİR SPORCU VELİSİ OLMAK BUNA YETMEZ.

Satranç’ a gönül verdiğini iddia eden bir sporcu velisi olarak, bu camiayı yönetmeye aday olan biri, gelecekte Satranç’ a gönül verdiğini iddia eden bir sporcu velisini, MHK., Teknik Kurul, Eğitim kurulu başkanı olarak da atayabilir. Bu kurul başkanları da Satranç’ a gönül verdiğini iddia eden bir sporcu velisini, hakem, antrenör veya teknik kurul üyesi olarak atayabilir. Bu böyle sürer gider. Satranç bilmeyen hakem ve antrenörlerle güzel güzel geçinir gideriz.

‘Satranç’ a gönül verdiğini iddia eden bir sporcu velisi olmak’ TSF BAŞKANLIĞI İÇİN YETERLİ BİR SIFAT DEĞİLDİR.
ANY. Yaklaşık 1.700 ukd. gücünde bile olsa satranççı idi. O yüzden bu camia onu çabuk kabullendi ama GÜLKIZ TÜLAY’ ı kabullenemez.

Umarım, GÜLKIZ TÜLAY bu yazıyı okuduktan sonra ( tabii, bu kadar sert bir dille yazılan bu yazıyı, forumun moderatörleri yayından kaldırmaz veya ANY. Onun görmesini bir şekilde engellemez ise) KENDİSİNİN ANY. TARAFINDAN NASIL KULLANILDIĞINI ANLAR DA SATRANÇ’ I YÖNETME HEVESİNİ SATRANÇÇILARA BIRAKIR.

ANY. da şunu anlasın artık. Satranç camiası ( ama gerçek satranççılar, uyduruktan lisanslanmışlar değil) bir dahiler topluluğudur. Kendisini Kaf Dağında görüp de bizleri, birer hamam böceği kadar aciz sanmasın. Onun kadar kafası çalışan, binlerce insan var bu camiada… Oynadığı tüm oyunların farkındayız ve ne olursa olsun, bunların hesabı yasal yollardan kendisinden sorulacaktır. Belki bu seçimde değil ama bir gün mutlaka…
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
Satranççı olmayan TSF. Başkan adayı - Bir Kabusdan Uyanmak - Yazar: satranç nerede - 21-10-2012, 16:57
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: ŞAHMAT - 21-10-2012, 17:22
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: MuzafferŞekerli - 21-10-2012, 18:41
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: MuzafferŞekerli - 21-10-2012, 20:00
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Hüseyin AKTAŞ - 21-10-2012, 20:43
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: MuzafferŞekerli - 21-10-2012, 20:57
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Hüseyin AKTAŞ - 21-10-2012, 21:07
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Mojo Jojo - 22-10-2012, 08:01
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Menderes Sargın - 22-10-2012, 12:59
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: ibrahimethemAy - 22-10-2012, 13:28
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: satranç nerede - 22-10-2012, 14:02
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: satranç nerede - 22-10-2012, 14:15
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Hüseyin AKTAŞ - 22-10-2012, 15:07