Başkanın “Bir Anı” yazısına cevap
Merhaba Oktay bey,
Haklısınız ,şimdiye kadar yazmadım.Korktuğum için veya Ali Nihat bey bana ceza verdireceğinden değil.Umurumda olmazdı.Sağlık problemleri,emeklilik problemleri derken zaman akıp gitti.Bunlar tabii ki bahane değil!Bağışlayın ama büyük saygı duyduğum Ateş Ülker bey gibi bende yaşını almış gitmiş biriyim.Çoluk çocuk torun sahibiyim.Onlar da satranç oynarlar.Polemikleri sevmem.
Yıllardır Ateş bey Türk satrancın sorunlarını forum sayfalarına taşıdı.Onun tabiriyle “sessiz” çoğunluğun sesi oldu. Doğruları yazmaya yorulmadı ama maalesef bizim camiamız öyledir.Birine bir şey dokunduğu zaman cevap verir.Başka biri de niye cevap verdi diye eleştirmeye kalkar.Camia bölünmüş, parçalanmış durumda.Haklı olarak bazı arkadaşlar kulüpleri bir “birlik” çatısı altında toplayalım diyorlar. Kulakları çınlasın eski genel sekreter Yıldırım Güner bey’in.Ben bir çok federasyonda çalıştım ama satranç camiası gibi zor bir camia görmedim diyordu!!Ama sıra lafa geldiğinde “Biz bir aileyiz” diyoruz.
Neler görmedik ki.AN Yönetiminin uygulamalarına karşı çıktığımız zaman bizi destekleyenler de oldu,eleştirenler de.Biz sizin yanındayız deyip de saf değiştirenler de oldu.Örnekleri çok. 2008 seçimlerinde oyumuzu ANY’ya veririz ama kulübümüze şu kadar para veya şu yerlerde görev isteriz diyenleri de duyduk.Bunlar satranç camiasında “sır “ olarak bilinmektedir.Daha birçok böyle “sırlar” vardır.
Sizin gibi kalemi güçlü,genç ve dinamik arkadaşlar doğruları yazmaya devam etsin! Bayrak gençlerin elinde olmalı.
Kişiliğinden,mertliğinden,onurundan zerre kadar geri adım atmayan çok değerli arkadaşlar var.Biz onlarla kalben ve ruhen beraberiz!
Oyların doğru yere gitmesi dileğimle…
Yolu Tekirdağ’a düşen herkesi Kalite Satranç Eğitim Merkezine beklerim.
Selam ve saygılarımla .Müslim Ersoy.
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Hüseyin AKTAŞ - 23-10-2012, 12:37
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: ŞAHMAT - 23-10-2012, 13:00
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Oktay ERTAN - 23-10-2012, 23:12
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: mersoy - 24-10-2012, 11:42

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi