Sayın başkanın düşmanı varmış, hem de tescilli
Sayın başkanın düşmanı varmış, hem de tescilli.
Murat Kul düşmanla mücadele ediyor. Yazı üstüne yazı yazarak onu itibarsızlaştırmaya, küçük düşürmeye çalışarak düşmanının gücünü azaltmak istiyor.
Düşmanını yok etmek için sayın Gülkız Tulay’ı desteklediğini yazıyor.
Bu seçim düşmanı alt etme, yok etme seçimi olacak Kula göre.

Sayın Cengiz Keleş’e ve sayın Gülkız Tulay’a sorsak, “Birbirinizin düşmanımısınız, karşı kampta düşman var mı? diye. Eminim her ikisi de “O da ne demek ! Satranca ve satrançseverlere hizmet yarışında düşmanlık olur mu hiç. Bunu düşünenler, yazanlar halt etmiş.” diyerek sert bir şekilde tepki gösterirler. Çünkü onlar kendilerini satranca adamışlar, satrançseverlere yardımcı olma yarışındalar. Bu yarışmaya ben böyle bakıyorum.

Ancak böyle bakmayanlar var. Seçimin bir hizmet yarışı olmadığını, düşmanı alt etme mücadelesi olduğunu kendi köşelerinde yazanlar, bu düşüncelerinde ısrarcı olanlar var. Bu da acı gerçek. Bunlardan birisi Murat Kul, namı diğer başkan yardımcısı, nezih satranç toplumuna yakışmayan bir karakter. Resmi sitede adaylara yönelik eleştiri, hakaret yazılarının yazılmaması gerektiğini bilemeyecek kadar telaşa düşmüş, yönünü şaşırmış birisi. Yaptığı işin suç niteliği taşıdığını dikkate almadan pervasızca yazı yazabilmektedir.

Hizmet makamının gelip geçici olduğunu düşünemeyenler, o makamda çıkarları doğrultusunda kalıcı olduklarını sananlar, bu sürecin bir yarış, hizmet yarışı olduğunu benliklerinden, hafızalarından silip atanlar, kendilerinden başka aday ortaya çıktığını görünce önlerindeki pastaya göz dikildiğini sanıp onu düşmanlıkla yaftalarlar.

Sayın Gülkız Tulay’ın düşmanlıktan bahsedenlerin arasında olmaması gerektiğini düşünüyorum. Geçmişteki bazı olaylarla ilgili hukuki sürecin devam ettiği bir ortamda, sayın Tulay’ın, seçime kadar kendisinin bir piyon olarak öne sürüldüğünü ve eğer düşmanlıktan bahsedenlerin eylemleri gerçekleşirse çok kısa bir süre sonra kendisini acımasızca feda edeceklerini görmesi, farkına varması gerekir.

Belli bir hamle grubuna at gözlüğünden bakarak masadan kalkmamacasına yoğun bir şekilde düşünüp satranç oynarken çok basit olan doğru hamleleri göremeyebiliyoruz. Kendi oyunlarımda çok yaşadım. Masadan kalkarak yoğun stres ortamından biraz uzaklaşıp sakin kafayla kuşbakışı ve geniş boyutlu bakıldığında doğru hamlenin kendisini gösterdiğini, “Ben buradayım, elini uzat ve oyna.” dediğine çok şahit oldum. Yaşadığımız hayatta da böyle değil mi ? Bazen kısır bir döngüye gireriz. Biteviye aynı şeyleri düşünerek sorunlarımıza çözüm yolunu bir türlü bulamayız. Oysa ki, olaya daha geniş açılı ve sakin düşünceyle baktığımızda sorunlarımızın çözümlerinin hemen kendilerini gösterdiklerine şahit olmuşuzdur.

5 Kasım’a kadar ve 5 Kasım’daki yarışta bulunduğumuz ortam ve düşünce alanından biraz uzaklaşıp olaya dışarıdan bakılabildiğinde doğru olan görülecektir.
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
Sayın başkanın düşmanı varmış, hem de tescilli - Yazar: Feti - 23-10-2012, 19:39
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Oktay ERTAN - 23-10-2012, 23:01
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: abdulkadirbener - 24-10-2012, 10:42
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Feti - 24-10-2012, 15:35
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Oktay ERTAN - 01-11-2012, 10:08
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: csbh01 - 01-11-2012, 11:06
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: abdulkadirbener - 01-11-2012, 12:26
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Oktay ERTAN - 01-11-2012, 16:08

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi