Sayın başkanın düşmanı varmış, hem de tescilli
Bazı arkadaşlar TSF içerisinde değil de Kurtlar Vadisi dizisinde kendilerine rol arasalar çok daha muvaffak olacaklar bence.

Şu gerçeği artık haykırarak dile getirmek istiyorum:
Satrancın başına satranççı gelsin!!!

Kimileri soruyor, merak buyuruyor, satranççı nedir diye.

Cevap veriyorum: Satranç oynayan kişiye satranççı denir.
Tekrar ediyorum: Satranç oynayan, ya da satranç oynama kabiliyeti olduğunu önceden kanıtlamış olan kişiye satranççı denir.

Gerisi satranççı değildir, olsa olsa satranç gönüllüsüdür.
Sen hiçbir turnuvada oynama, ondan sonra ortaya çıkıp 'satranççıyım' de. Yemezler.

Artık yeter. Herşeyin bir sınırı var. Konuşmanın da bir sınırı var, atıp tutmanın da. Satranç adına bir ürününüz varsa bunu çıkıp yayınlarsınız. Muğlak kriterler artık her alanda ölmüştür. Mühendislikte şunu diyemezsiniz: "Ya ben bu projelerden çok anlamıyorum ama inşaatları çok iyi izleyen bir yapım var.". Ya da hekimlikte "Uluslararası güncel yayınları takip etmiyorum ama nefesim çok kuvvetlidir." deme şansınız yok. Millet size ağzıyla gülmez, gülemez yani.

Satrançta söz sahibi olacaksanız, koltuk sahibi olacaksanız öncelikle kendinizi kanıtlamanız şart. Belki delege oylarında değil, ama vicdan oylarında koltuğu kazanma şansınız artar böylece.

Ey satrançtan ekonomik gelir sağlayanlar! Ey bu alanda ekonomik gelir sağlama hayali kuranlar! Önce kendinizi kanıtlayın. Bir oyuncu olarak ne olduğunuzu ortaya koyun. Gerisini düşünmenize gerek yok. Basit oyunlara kaçmayın, önce biraz satranç çalışın, satranç öğrenin.
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Oktay ERTAN - 23-10-2012, 23:01
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: abdulkadirbener - 24-10-2012, 10:42
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Feti - 24-10-2012, 15:35
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Oktay ERTAN - 01-11-2012, 10:08
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: csbh01 - 01-11-2012, 11:06
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: abdulkadirbener - 01-11-2012, 12:26
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Oktay ERTAN - 01-11-2012, 16:08

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi