Sayın başkanın düşmanı varmış, hem de tescilli
abdulkadirbener Nickli Kullanıcıdan Alıntı:...Hastaneyi yönetecek kişinin iyi bir idareci+doktor olması tercih edilir tabi ki. Futbol federasyonunu yönetecek idarecinin futboldan anlaması, futbolun sorunlarını bilmesi kesinlikle gereklidir...
İşte ortak noktamız budur. Ortak düşüncemiz ve kanaatimiz budur.

Elbette ki satranç idareciliğini ELO'dan ibaret görmüyorum. Hatta en yüksek ELO'lu oyunculardan oluşan bir yönetim kurulunun, doğru düzgün bir icraati başarabileceklerinden emin değilim. Zamanlarının büyük bölümünü birbiriyle fikirsel satranç oynayarak öldüreceklerdir. Smile

İdeal yönetici, sizin de isabetle vurguladığınız üzere, alanda tecrübesi bulunan ve yönetim becerilerine sahip kişi olmalıdır.

Örnekler saymakla bitmez:
MEB bünyesinde öğretmenim. En üst düzeydeki amirlerim, öğretmenlikte ve idarecilikte rüştünü ispatlamış kişilerdir. Bakan hariç. (nasıl oluyorsa?) Wink
Eşim Türk Telekom'da görev yaptı. Üst düzeydeki yöneticilerin TAMAMI mühendislerdir. İşin altyapısını bilen, alanında hakim kişiler arasından seçilen son derece kaliteli bir üst yönetim kadroları var.

Sağlık bakanlığında birçok radikal kararlar veren ve gözle görülür bir iyileşme sağlayan Bakan Recep Akdağ hekimdir. 2002'den beri değişmeyen tek bakan olması, başarısının kanıtıdır.

Türkiye Cumhuriyeti tarihinde önemli başarılara imza atmış üst düzey kadroların hatırı sayılır bir kısmı Mülkiyelidir. Siyaset bilimini okumuş, işin içinden gelen insanlardır.

Konumuza dönersek:
Satranç sporcusunun ihtiyaçlarını anlama ve gelişim için yeni fikirler üretme konusunda bir tercih yapmak gerekiyor. Başka alanlarda idarecilik becerilerini kanıtlamış iki adayımız var. Bunlardan birini tercih etmek gerekirse satranç dünyasının içinden, kalbinden gelen Cengiz KELEŞ ilk tercih olmalıdır.
Sadece başkanlık ve yönetim kurullarını kastetmiyorum. Delegelerin de satrançtan gelen isimler olması, uzun vadede kaçınılmaz bir gerekliliktir.
Oysa şimdiki delege listesine baktığımda satranç içerisinden gelen isimlerin sayısı iki elin parmağını geçmez. Sizi bilmem ama bu tuhaflık beni rahatsız ediyor.

Saygılarımla.
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Oktay ERTAN - 23-10-2012, 23:01
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: abdulkadirbener - 24-10-2012, 10:42
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Feti - 24-10-2012, 15:35
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Oktay ERTAN - 01-11-2012, 10:08
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: csbh01 - 01-11-2012, 11:06
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: abdulkadirbener - 01-11-2012, 12:26
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Oktay ERTAN - 01-11-2012, 16:08

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi