YENİ BAŞKAN, GÜLKIZ TÜLAY...
orheen Nickli Kullanıcıdan Alıntı:Aşkın bey dediğiniz gibi herkez inşallah birleşir de satranç için gerçekten ne yapabilirim diye düşünmeye başlar.

Gülkız hanımın endişeleri yersiz edip etmeyeceğinin önemli sinyallerinden birisi de Atalıklar sorunu olacaktır diye düşünüyorum. Bakalım o konuda adım atacak mı.

.

Gülkız Hanım önceki röportajında bu konudaki düşüncesini zaten belirtti..

Özgür Akman : - GM Suat Atalık’ın Türk satrancındaki yeri malumunuz. IM(WGM) Ekaterina Atalık’ın da kadınlardaki elit konumu belli. Kendilerini milli takımda oynatmayı düşünüyor musunuz?

Gülkız Tülay: - Eş olsalar da ikisinin durumunu ayrı ayrı ele almak gerekiyor. Yapımda diyaloğa açık olmak olsa da Suat Atalık’ın maalesef bizle uyuşamayacağını düşünüyorum. Sadece Yazıcı yönetimiyle değil önceki federasyon yönetimleri ile de iyi diyaloglar kuramadı. Sporculuğu konusunda kişisel bir hissim var, antrenörlük tarafı ağır basmaya başladı. Zor bir konu, çünkü zor bir insan.

Umalım ki fikirlerin önemsendiği, satrança gönül verenlerin desteklendiği, bizden ve öteki kavramının son bulduğu bir dönem yaşarız.

Bu konuda yapılacak en önemli çalışma bence, daha önce Menderes Çoban hocamızında değindiği , Gülkız Hanımın , Cengiz Beyi yönetimi içerisinde önemli bir konumda tutup fikirlerinden yararlanmasıdır sanırım o zaman tüm satranç camiası kazanmış olacaktır.
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
YENİ BAŞKAN, GÜLKIZ TÜLAY... - Yazar: csbh01 - 05-11-2012, 17:08
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: abdulkadirbener - 05-11-2012, 17:47
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: orheen - 06-11-2012, 09:45
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: mustafaeynalli - 06-11-2012, 10:05
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: orheen - 06-11-2012, 10:33
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: csbh01 - 06-11-2012, 12:00
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Halil_Ozmen - 08-11-2012, 13:27
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: İskender Altındiş - 16-11-2012, 18:43

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi