Seçim 2012
abdulkadirbener Nickli Kullanıcıdan Alıntı:Yazarak anlaşmak ne kadar zor öyle değil mi?
Evet. Ama daha zoru yazarak anlaşamadığı insanlarla birarada kalmayı başarmak. Hatta bir insanı kıyasıya eleştirirken belki ileride onunla dost bile olma ihtimalini kapatmamak.

Yazmaya devam etmenizi dilerim, düşünce üretimi önemlidir hele ki mesleği teknik bilgi ve donanım gerektiren insanlardan gelsin. Sizi eleştirdim çünkü ciddiye alınacak durumdasınız.

Bu yüzden size kabadayı gözüyle bakmıyorum, canınız sağolsun.

Diğer taraftan sizi eleştirdim çünkü TFF ile kontrat ilişkisi içinde olmanız nedeniyle TFF yönetimi hakkında objektif olamayacağınızı düşünüyorum, şeklen durum bu ve bu düşüncem hala geçerli. Ama sizi eleştirmem size saygı duymamı engellemiyor, ha keza Cengiz beye de.

Ama Gulkız hanıma değil mesela, daha o kadar modernleşmedim.
---------------------------
Ateş Ülker Nickli Kullanıcıdan Alıntı:Mojo Jojo'nun yukarda yazdığı olayları çoğumuz biliyoruz. Ben şahsen kanıtlayamayacağım iddiaları yazıya dökmüyorum.
Birinci cümleniz ile ikincisi çelişkili. Eğer hepinizin bildiği ve konuştuğu olaylardan söz ediyorsam, zaten kanıtlanamayacak iddialardan söz etmem sözkonusu değil. Bilip ve konuştuğunuz konularmış çünkü.

Bir duayen olarak temel bir çelişkiniz var. Herkesin her konuda yazmasını isteyip, yazılanları küçümsemek ve ana konulara pek girmemek gibi. Seçim öncesi çok temel konulara hiç girmemeniz ama sürekli yazılmasını beklemeniz uyumlu değildi.

Buna rağmen Nihat Yazıcı'nın seçilmesinin (veya desteklediği kişinin) daha faydalı olacağını söylemeniz çok düzgün bir davranış. Mevlana "bir şeyin ispatı için zıt fikre ihtiyaç vardır" der. Keşke mevcut yönetimin aslında doğru bir yönetim olacağına dair makul ve somut yazılar okusak, emin olun Türk satrancına faydası olur.

Cengiz Keleş Nickli Kullanıcıdan Alıntı:Ne yapmalı? Bu seçim sistemi içinde elden gelen bu. Tek kolla bu kadar güreşiliyor. Tek kolla da olsa yenecek olan bir pehlivan gelirse kendisini destekleyeceğim. Bu yönetim iyi yola yönelir ve iyi niyetinden emin olunursa da onları destekleyeceğim. Önemli olan iyi şeyler yapılmasıdır.

Sağlıcakla kalın
Cengiz bey,

Adı sanı belli olmayan birinden yazılar gelmesinin ne kadar irrite edici olduğunun farkındayım. Söyleyene adam mı diye bakmakta haklısınız, bunda sorun yok.

Ama tutun ki ben kötü karakterli, anarşik, terörik, sapkın ve en güzel duyguların katili olayım. Hatta Sezen Aksu bile dinlemiş olmayayım.

Bir fikir veya düşünceyi temsil ettiğim sürece önce düşünceme yönelinmesini beklerim.

Yukarıda söyledikleriniz bana göre ağır çelişkili ve hatalı.

Çelişkili, çünkü seçimden önce kimseye "Elimizde iğrenç bir seçim sistemi var, tekkolla güreşeceğim" dediğinizi hatırlamıyorum.

Tam tersine. Bu fakir, kötü kalpli ve isimsiz mahlukat, size delege sorunu ilk ve tek yazan kişidir.

Orada basitçe sordum, 81 adamın seçeceği, fiilen 30 adamın bu işin kaderini belirleyeceği bir seçimden doğru sonuç çıkar mı? Seçilince delege sistemini değiştirecek misiniz diye.

Seçim bildirgenizde delege sistemine yönelik bir kelime bile yoktu ve benim sorduğuma cevap veremediniz. Ama ben fakirin o günkü tespiti sizin aleyhinize işledi, 30-40 adam elde edilerek (imzaları alınarak) sonuç fikslendi.

Ekip kurmadınız. Açık ve net hedefler koymadınız. Delege sistemine karşı çıkmadınız.

Benim ısrarla tutturduğum şu TSF'deki sizi alaycı bir dille yeren yazılara tekzip almadınız.

Bu yazıların tekzip edilmesi sizi küçültmezdi, burada yanılgı var; bu sizin yasal ve meşru hakkınızdı. Meşru hakkınızı kullanmamanız kişisel olarak bende "kendi hakkını savunamayan ve etkisiz kalan bir kişi, genelin hakkını savunamaz" düşüncesini doğurdu. Belki başkalarında da doğurmuş olabilir.

Bunun gibi mali olarak ibra edilmemiş yönetimin seçime gitmesinde usul hatası olduğunu ileri sürüp kayyım veya tedbir talep edebilirdiniz, etmemeniz çok nazik ve centilmen olmanızı göstermez, plan ve adımlarda eksiklik olduğunu gösterir. Elbette kişisel ilişkilerde centilmen ve nazik olduğunuzu biliyoruz ama Eflatun'un dediği gibi insanlar duvarlarını iyi kalpli insanlara değil, iyi duvar ustalarına ördürüyorlar.

Şu çok tekrarlanan eleştiriye de cevap vermek gerekiyor.

Cengiz beyin pasif kalarak, yapması gerekenleri yapmayarak bu sonuca neden olduğunu düşünüyorum. Siyasilerin bu seçimi dizayn ettiğini de.

Siyasilerin bu seçimi dizayn etmesi gerçeği, kaybedenin menfaat aldığı anlamına gelmez.

Sözlere, vaatlere bağlı kalarak yola çıkarsınız. Sizin centilmen, bastırmayan ve tırnak içinde kaybeden özelliğinizden faydalanırlar.

Herkesi kandırdığınızı yazdım. Haklıydım.

Hayatımızda karıştırdığımız bir olgu var: Yapmamak denilen şey de bir eylem çeşididir. Hatta yapmamak, çoğu zaman yapmaktan daha ölümcül sonuçlara neden olur.

Bir tren makas görevlisi, saat 01.30'da makas değişimini yapmazsa, karşı yönden gelen iki tren çarpışır. Makas görevlisi kağıt üzerinde hiçbirşey yapmamıştır. Bir menfaat elde etmemiştir. Günlük hayatında nazik, düzgün bir insandır.

Ama bir göreve amade olup onun gereğini yapmamıştır. Durumunuz bana göre budur.

Oktay ERTAN Nickli Kullanıcıdan Alıntı:Bu cümleler paranoya göstergesi. Kaç muhalif aday Cengiz Bey lehine seçimden çekildi? Kaç grup tek çatı altında birleşti? Var mı böyle birşey?
Hiç muhalif olmadan bu seçim yapılsa, yönetimin üzerindeki baskı bugün elde edilen sonuçtan daha büyük olurdu. Seçim öncesi Cengiz beyin güç durumunu değerlendirememesi veya daha kötüsü, değerlendirdiği halde bu işe girmesi seçilenlere büyük fayda sağlamıştır. Kötülük buradadır.

Kaldı ki muhalefet sadece aday üzerinden yapılan birşey değildir, parlamento dışı muhalefet diye bir yol vardır. Cengiz bey bu koşulları gözeterek baştan aday olmasaydı, bir başka aday konusunda tartışma ortamı oluşabilirdi. Cengiz bey aday olunca, aday tartışması ve/veya parlamento dışı muhalefet tartışması kökten kesildi.

Bu seçimin kritik denklemi siyasettir. Eğer bu ülkede üniversitesinden, kömür işletmesine, devlet opera balesinden, badminton federasyonuna siyasetin girmediği bir köşe kaldıysa, bunu duyan ve buna inanan bana haber versin.

Son olarak, eğer bu tartışmayı düzgün çekip çevirebilirsek gelecekte yapılabileceklere dair fikirleri konuşmaya geçebiliriz kanısındayım. Bu meyanda 1045'inci kere kim olduğumu, neci olduğumu soracaklara peşin cevabımı vereyim; yönetici, yönetici adayı ve muhalefet adayı değilim.

Dünyayı yönetme konusundaki fikirlerimden vazgeçeli bayağı bir oldu. Şu da belgesidir :wink:

http://www.youtube.com/watch?v=boY3sUhePQ0
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
Seçim 2012 - Yazar: Cengiz Keleş - 06-11-2012, 15:11
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: ibrahimethemAy - 06-11-2012, 17:14
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Hasan Salih ACAR - 06-11-2012, 21:38
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Hüseyin AKTAŞ - 08-11-2012, 11:39
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Feti - 08-11-2012, 19:56
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Oktay ERTAN - 08-11-2012, 22:26
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Mojo Jojo - 11-11-2012, 13:22
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Ozgur_Akman - 11-11-2012, 15:15
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: abdulkadirbener - 11-11-2012, 17:47