KULÜPLER BİRLİĞİ
muzaffer şekerli diyor ki

benim bahsettiğim türkiye satranç federasyonunun önderliğinde ve otoritesinde bütün kulüplerin aynı çatı altında toplanmasıdır. bunu başarabilecek tek otorite türkiye satranç federasyonu ile GSM. dir.federasyon bünyesinde ama federasyondan bağımsız olmalıdır .federasyon , yönetimine ve genel kuruluna asla müdahale etmemeli sadece kuruluşuna önderlik etmelidir. kulüpler birliğinin türkiye satranç federasyonuna sonsuz yararları vardır ve onun işini belkide yarı yarıya kolaylaştıracak bir oluşumdur . elbette seçim öncelerindede toplanır ve hangi adayı destekleyeceği konusunda kararda alabilir, hatta federasyon yönetimine üyede verebilirler.

takdir edersiniz ki kulüpler dahi teker, teker federasyona muhalefet eder yapıdadır . bir kulüp kendi bünyesinden federasyon başkanı çıkarır , seçimin arkasından ona hemen muhalefet etmeye başlayabilir. bu gayet tabi ve olması gerekendir .

kulüpler birliğinin ilerde palazlanıp kendine muhalefet edeceği endişesi olmasa ali nihat yazıcı federasyonu tarafından şimdiye kadar 50 defa kurulurdu .şimdiki federasyonunda aynı endişeleri taşıdığına adım gibi eminim .

burada sayın aşkın taşan ı izliyorum . diyor ki : yeni federasyonun hukukçları kulüpler birliği için hemen ciddi çalışma yapmalıdır. bu iş federasyonun hukukçularının işi değildir . federasyonun hukukçuları federasyonun çıkarlarını korumak için oradadır, satrancın değil . malesef bu böyle sayın aşkın bey . bu nedenle bu iş federasyon hukukçuları ile olmaz . bağımsız hukukçular yapar o işi . sonra kulüpler onaylar . eğer kulüplerin ve kulüpler birliğinin iç işlerine karışacak bir yapı varsa zaten hiç bir kulüp bu işi istemez . olmasın daha iyi .[/b]

sanırım sayın aşkın taşan la anlaşıyoruz ama birbirimizi iyi anlamamız icap ediyor .yukardaki ifadeleri gülkız tülay la söyleşi konusundan buraya taşımamın sebebi kendisini desteklediğim, kulüpler birliğini önemsediğim içindir . bu konuyu öneri olarak bu seçim sürecinde gündeme getiren benim ama o başka bir sayfa açmış . konuya burada devam etmenin mahzuru yok .

bağımsız kulüpler birliği bir ihtiyaçtan doğar. eğer federasyon böyle bir oluşumun ihtiyacını doğurtacaksa kulüpler birliğini kurma girişimi hiç yapmasın . bu seçim sürecinde kendisine en fazla muhalefet eden kulüplerle konuşup, onların bağımsız hukukçulara hazırlattığı metinlerde uyuşup, onaylayıp işe başlasın . başka türlü olmaz .

sayın aşkın bey bir çok tesbit ve öneriniz var . bir tesbit ve öneride ben yapıvereyim müsaadenizle burada.

federasyon kulüplerden elini çekmelidir.kulüplerin kendisinden bağımsız olduğunu kabul etmelidir . her kulüp genel kurullarında federasyon temsilcisini belirlemelidir .federasyon seçimlerinde kulüplere baskı yapıp kendi belirledikleri kişileri delege yazdırmak o kulübün gururu ile oynamaktır. kulüpler kendi tüzüklerinde yazmasa dahii ( ruhunda vardır) federasyon temsilcilerini seçer ve delege olarak onları genel kurula gönderir.üyesi bile olmayan kimseleri delege yazdırmak nasıl oluyor .

birde şu lafı bir türlü anlıyamıyorum . seçimden öncede , sonrada ortalıkta dolanıp duruyor . eski federasyon olduğu gibi devam ediyor. federasyon aynen devam ediyor . bunu bana anlatan biri olursa memnun olurum .

muzaffer şekerli .
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
KULÜPLER BİRLİĞİ - Yazar: M.Aşkın TAŞAN - 20-11-2012, 11:46
Kulüpler Birliği ve Bağımsızlık - Yazar: nurkuti - 20-11-2012, 13:00
kulüpler birliği - Yazar: MuzafferŞekerli - 21-11-2012, 07:46
Re: BAĞIMSIZ KULÜPLER BİRLİĞİ, - Yazar: nurkuti - 21-11-2012, 10:50
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Ateş Ülker - 21-11-2012, 11:26
Kulüplerin Birliği - Yazar: Cengiz Keleş - 21-11-2012, 12:56
KULÜPLER BİRLİĞİ - Yazar: M.Aşkın TAŞAN - 21-11-2012, 15:34
kulüpler birliği - Yazar: MuzafferŞekerli - 23-11-2012, 06:33
UMUT ve UMUTTSUZLUK - Yazar: M.Aşkın TAŞAN - 23-11-2012, 11:48