KULÜPLER BİRLİĞİ
Sayın Aşkın Taşan ve Sayın Muzaffer Şekerli'nin açıklamalarını okuduktan sonra bir hukukçu olarak Sayın Taşan'ın bahsettiği Yönetmeliği dikkatle inceledim.

Sayın Taşan şunu yazmış
"Benim bahsettiğim ise kanunlar çerçevesinde GSGM ve TSF’nun Oluşumuna esas olan 19.temmuz 2012 tarih ve 28358 sayılı Resmi Gazete ‘de yayımlanan YÖNETMELİK gereği ilgili kuruluşların,yine aynı yönetmeliğin 6.maddesinin ç,h,i,k,bentleri gereğince böyle bir oluşumun kurulmasının kendilerine hak ve görev olarak görebilecekleri ve bunun uygulamaya konma sürecinde yaşanabilecek sıkıntılar ve olası çözümler üzerinedir."

Sayın Şekerli'den şu alıntıyı yapmak isterim
"benim bahsettiğim türkiye satranç federasyonunun önderliğinde ve otoritesinde bütün kulüplerin aynı çatı altında toplanmasıdır. bunu başarabilecek tek otorite türkiye satranç federasyonu ile GSM. dir.federasyon bünyesinde ama federasyondan bağımsız olmalıdır"

Yönetmeliğe göre TSF'nin bağımsız ya da bağımlı ayrı bir örgüt olarak bir "Kulüpler Birliği" kurma yetkisi yoktur. İstese de bunu yapamaz. Federasyonun görevlerini belirleyen Yömetmeliğin 6. maddesi federasyona böyle bir görev vermemiştir. Bu maddenin Sayın Taşan'ın andığı ç, h, i, k bentlerinin konu ile ilgisi yoktur.

Kısacası, TSF bir Kulüpler Birliği kuramaz. Bunu ancak ve sadece kulüpler kendileri oluşturabilir.

Aslında Sayın Taşan'ın da belirttiği gibi doğrusu da budur.

ZATEN BAŞKA BİR YOL DA YOKTUR.

Nurkut İnan
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
KULÜPLER BİRLİĞİ - Yazar: M.Aşkın TAŞAN - 20-11-2012, 11:46
Kulüpler Birliği ve Bağımsızlık - Yazar: nurkuti - 20-11-2012, 13:00
kulüpler birliği - Yazar: MuzafferŞekerli - 21-11-2012, 07:46
Re: BAĞIMSIZ KULÜPLER BİRLİĞİ, - Yazar: nurkuti - 21-11-2012, 10:50
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Ateş Ülker - 21-11-2012, 11:26
Kulüplerin Birliği - Yazar: Cengiz Keleş - 21-11-2012, 12:56
KULÜPLER BİRLİĞİ - Yazar: M.Aşkın TAŞAN - 21-11-2012, 15:34
kulüpler birliği - Yazar: MuzafferŞekerli - 23-11-2012, 06:33