KULÜPLER BİRLİĞİ
Muzaffer bey,
Dilekleriniz güzel ama gerçekci değildir.Kulüplerin kendi temsilcilerini kendi iradeleri ile seçmeleri için bana göre en az 50 yıl beklememiz gereklidir.Özellikle benim uzun süre bekleyecek zamanım kalmamıştır.Neden mi? diye sorarsanız birkaç nedeni vardır.Türkiye'de Satranç dalında kurumsallaşmış Spor kulübü sayısı veya Satranç İhtisas Kulübü sayısı oldukça azdır.Satranç dalı açılmasını kabul eden köklü kulüpler ise temsilcilerini Merkezden gelen istekler doğrultusunda yönlendirmektedir.Bunun sonucunda yaşamı boyunca hiç Satranç oynamamış ama Satrancın Genel Kurulunda kulüp temsilcisi olmuş çok fazla kişi vardır.Bu durumun ortaya çıkmasını klasik "oyuncular temsilci olamaz"ilkesi de kolaylaştırmaktadır.Sizin dileklerinizin gerçekleşmesi için satrançseverlerin biraraya gelmesi gereklidir.10 üyemizi bir fikir üzerinde uzlaştırmamız dahi genelde mümkün olmamaktadır.
Nurkut beyin dediği gibi Kulüpler Birliğini ancak kulüplerin kendisi kurabilir.Bunu da daha uzun zaman kurmayacaklarını çok iyi biliyorum.Çünkü her kulüp ,birey gibi kendi çıkış yolunu düşünmektedir."Kulüpler Birliğinin onlara bir yararı olmayacağını düşünürler!"Benim kişisel kanaatım kulüplerin böyle düşündükleri şeklindedir.İnşallah yanılırım!Yanıldığım takdirde bugünkü yazımın bana hatırlatılmasını rica ederim!
Bugünkü Yönetimin eski Yönetimin devamı olduğunu öne sürenler var.Öyle ya da başka türlü..Bunu söylemenin bir yararı yoktur!Bekleyelim ve görelim!Gülkız hanıma zaman tanıyalım!Belki tahmin ettiğimizden daha iyi işler olacaktır.
Gülkız hanım, bugünkü Hürriyet gazetesinde yer alan açıklamasında Türkiye Satranç Federasyonunun kuruluş tarihini 1954 olarak bildirdi.Böylece 1991 öncesi döneminin resmi olmayan Federasyonunu tanıdığını belirtmiş oldu.Bu tanıma Toplumsal barışı sağlama ve Toplumu bir aile olduğumuza inandırma yönünden iyi bir adımdır.1954-1991 dönemine ait değerler yabancı bir ülkenin değerleri değildir.Bugünkü değerlerin başladığı ve doğduğu dönemdir.Bugün yaşayan birçok erişkin üyemiz 1991 den önce doğdular.Bazı kavramların altını çizmenin bazı yararları vardır.Birçok kurum doğum tarihinin eski olması ile övünür.Gerçek yaşımızı saklamanın hiçbir yararı yoktur.Biz 1991 doğumlu olduğumuzu öne sürsek de Tarihçiler 1954 doğumlu olduğumuzu yazacaktır.
Ateş Ülker
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
KULÜPLER BİRLİĞİ - Yazar: M.Aşkın TAŞAN - 20-11-2012, 11:46
Kulüpler Birliği ve Bağımsızlık - Yazar: nurkuti - 20-11-2012, 13:00
kulüpler birliği - Yazar: MuzafferŞekerli - 21-11-2012, 07:46
Re: BAĞIMSIZ KULÜPLER BİRLİĞİ, - Yazar: nurkuti - 21-11-2012, 10:50
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Ateş Ülker - 21-11-2012, 11:26
Kulüplerin Birliği - Yazar: Cengiz Keleş - 21-11-2012, 12:56
KULÜPLER BİRLİĞİ - Yazar: M.Aşkın TAŞAN - 21-11-2012, 15:34
kulüpler birliği - Yazar: MuzafferŞekerli - 23-11-2012, 06:33
UMUT ve UMUTTSUZLUK - Yazar: M.Aşkın TAŞAN - 23-11-2012, 11:48