2012-2013 İzmir Yaş Grupları 8-9 Yaş İl Birinciliği
2012 Yılı İzmir 8-9 Yaş grupları İl Birinciliği turnuvasını geride bıraktık.Evet katılımcı sayısı 300'den fazlaydı, kalabalıktı, ve organizasyon yine berbattı.İzlenimleri aşağıda şu şekilde sunmak istiyorum;

1.Daha ilk gün Turnuva Koordinatörü teknik toplantıda kayıt kontrol işlemlerinin yapılmayacağını-yönergede yapılmasının zorunlu olduğu yazıyor- online kayıt yaptıranların bir listesinin asıldığını ve yarışmacıların isimlerini kontrol edip, eğer listede isimleri yoksa bildirmeleri istendi.Ben bu duruma itiraz ettim, fakat turnuva koordinatörü "çok kalabalık, ben kayıt kontrol yapamam diyerek "resmen ben görevimi yerine getirmiyorum, var mı itirazı olan? "bir tavır sergiledi ve sonuç olarak 9 yaş genelde 15 masa, 8 yaş genelde 11 masa maç yapmadan ilk turu geçti.

2.Ardından sporculara Gençlik Spor Müdürliğü tarafindan bastırılan ve yetersiz olan notasyon kağıtları iki parçaya bölünerek verildi ve maçlardan sonra sisteme kayıt etmek için sporcuların elinden alındı.Ondan sonra da bir masanın üzerine bırakılarak oradan notasyon kağıtlarını alınması-yani samanlıkta iğne aramamız-istendi.

3. 1 nci tur bittikten sonra, 8 yaş genel oyuncularının eşlendirmelerini ve sıralarını kontrol ederken bir yanlışkık olduğunu tespit ettik.Bu durum hakemlere bildirildi, fakat alınan cevap "kusura bakmayın bir yanlışlık olmuş" oldu (??)

4.Turnuvaya gelen velilerin akşama kadar ayakta bekletilmesi ve tuvaletlerin durumunu yazmaya bile gerek yok, herkes tarafından artık biliniyor.

5. Tur sonuçlarının ve eşlendirmelerin asıldığı panolar yetersizdi ve eşlendirmelere bakmak için tam bir izdiham yaşandı.Neden 4-5 farklı yere daha asılmadı anlaşılması çok güç?Herhalde TSF İzmir İl Temsilciliğinin yeteri kadar kağıdı yoktu(!).Ayrıca panoların bulunduğu yere arabaların park ettirilmesi de cabası.Bazı zamanlarda biz veliler engel olduk park etmelerine, ama oraya park edenlered yine turnuvaya gelen velilerdi.Bu çok ironik.Daha önce bir güvenlik görevlisi bu yol üzerine araba park ettirmiyordu.Hatta bir seferinde Trafik Polisini çağırmışlardı.Herkese yetecek kadar park yeri varken arabalar neden o yola park ettirildi? Bunun önlemini il temsilciliği gerekli yerlerle görüşerek alabilirdi.

6. Ve ödül töreni.Her zamanki gibi rezildi.İnsanlar birbirini eziyordu neredeyse.Tabi burada velilerin anlayışsızlığıda cabası.Ben bir öneride bulundum tören sırasında, ama nafile dinleyen kimse olmadı.Sonunda hiç kimse doğru düzgün ödül törenini izleyemedi.

Benim izlenimlerin bu kadar.Katkıda bulunmak isteyen varsa, buyursun devam etsin.
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
2012-2013 İzmir Yaş Grupları 8-9 Yaş İl Birinciliği - Yazar: o.ozkan - 17-12-2012, 22:13
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Ateş Ülker - 18-12-2012, 12:38
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: o.ozkan - 18-12-2012, 13:56
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Mehmet - 18-12-2012, 14:55
Notasyon kağıtları - Yazar: M.Aşkın TAŞAN - 18-12-2012, 15:18
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: o.ozkan - 18-12-2012, 18:47

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi