il temsilciliklerinin İMKANSIZLIKLARI
Merhaba,
sssarper arkadaşımızın "imkansızlık" olarak doğru bir şekilde ele aldığı konu aslında son günlerde bu sayfalarda "Turnuva Salonu" yani yer sorunu olarak başlamış, ben de dahil bir çok arkadaşımız görüşlerini paylaşmıştı, burada da yine başka bir sorundan malzeme eksikliğinden bahsediyoruz ..
İllerde artan oyuncu potansiyeline rağmen artmayan noktalar olan "mekan" ve "malzeme" sorunu acilen çözülmelidir! 100 kişiyi geçen katılımcısı olan bir turnuvada yetersiz olan takım veya saat bir şekilde çözülse, turnuva salonu, salonu bulsak malzemelerin eksikliği (ve kalitesi) her zaman yaşadığımız bir şey.
Ben malzeme sorunun bir şekilde çözülebileceğini düşünüyorum, sonuçta iller birbirinden ödünç malzeme alıyor, iller ilçelerine kendi malzemelerinden aktararak yardım ediyor, ancak salon kapasitelerinin artık illerimizde büyük bir sorun olarak gittikçe daha fazla hissedilmesi konusunda neler yapılır bilemiyorum, çünkü bu bir il temsilcisinin şahsi olarak altından kalkabileceği bir şey değildir, bu konuda devletimizin olanakları işin içine girmeden çözülebileceğine ihtimal vermiyorum.
300 kişilik bir salonun herşeyi ile turnuva yapmaya hazır hale gelmesinin maliyeti gerçekten de çok yüksektir.
Bazı arkadaşlarımız artık turnuvaların gittikçe daha az yapılır olmasından bahsediyordu, işte bakınız artan oyuncu potansiyeline rağmen artmayan malzemeler ve yer sorunu yine karşımızda ..
Kapalı turnuvalar veya yönergesine yazabileceğimiz şekilde oyuncu kapasitesi sınırlı olan turnuvalar belki bizlere çözüm olabilir, ancak ben bir il temsilcisi olarak katılımın kısıtlanmaması gerektiğini düşünüyorum, belki konu "nitelik nicelik" tartışmasına dönecek, bazı değişik düşünceler mutlaka olacak ancak yeteneklerin meydana çıkması da herkesin katılımı ile mümkündür .. Bir il temsilcisinin görevi de ilinde satrancın gelişmesini sağlamaktır, bunu kısıtlı bir durumda turnuva yaparak başaramaz ..
Satrancın gelişmesi ayrıdır, Satranççının gelişmesi ayrıdır ..

Naci Erdem
[font=Trebuchet MS]ZESDER Balıkesir Zekâ ve Zihin Sporları Kulübü[/font]

Bu Konudaki Yorumlar
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Naci Erdem - 19-12-2012, 14:57
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Mehmet - 20-12-2012, 00:41
örgüt - Yazar: M.Aşkın TAŞAN - 22-12-2012, 13:20
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Ateş Ülker - 22-12-2012, 13:58
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Naci Erdem - 23-12-2012, 09:31
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Feti - 23-12-2012, 11:34
fakirlik ?! - Yazar: M.Aşkın TAŞAN - 23-12-2012, 12:57
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Naci Erdem - 23-12-2012, 13:43
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: M.Aşkın TAŞAN - 23-12-2012, 22:00