il temsilciliklerinin İMKANSIZLIKLARI
Değerli arkadaşlar imkansızlık diye bir şey yoktur. Eğer bir ilde malzeme (Satranç Takımı, Saat, Notasyon) sıkıntısı varsa bu o ilde görevlendirilen il temsilicinin ve alt kurullarındanın çalışmadığındandır.

Sizlere soruyorum hangi ilden olursanız olun, ilinizde yapılan turnuvaya katılan sporcu sayısı bellidir. hele hele tüm illerde bir turnuva düzenleyecek kadar satranç malzemesi varsa var oduğuna da inanıyorum. Bir il temsilcisi nasıl olurda malzeme yokluğundan şikayetçi olabilir. Neden federasyondan talep etmez?

Sevgili arkadaşlar bu işleri ancak ve ancak güzellik uykusunda bulunan il temislcileri yapar çünkü o güzellik uykularından uyanıpta illerinde satranç sporunun gelişmesini istemezler, neden mi? eğer illerinde satranç sporu gelişirse kendisini dürtükleyen kişi sayısı artacaktır, veliler başının etini yiyecektir, etkinlik yokmu diye,

Peki bizim il temsilci ne yapacak etkinlik yok diyerek ortalığı sakinleştirmeye çalışacaktır. yılda bir iki etkinlik yaparakta federasyona hoş görünecektir.

Asıl Sormamız gereken soru şu olmalıdır.

Federasyonumuz il temsilcilerini nasıl denetlemelidir, nasıl gözetim altında tutmalıdır. Bölge temsilcileri ne işe yarıyor, sorumlu oldukları bölgede kaç ili gezipte velilerle, hakemlerle, kulüplerle, antrenörlerle görüşmüşlerdir. İldeki problemleri çözmek için bir çaba sarfetmişlermidir.

Bana soracak olursanız bölge temsilcileri hiç bir işe yaramıyor, öylesine kurulmuş bir organ olarak görüyorum. Hiç bir etkinlikleri yoktur.

Çalışan arkadaşlarıda ayrı tutmak isteyorum hem il temsilcilerinde hemde bölge temsilcilerinde

gerçektende bölge temsilcilerinde çalışan arkadaşlar vardır.
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Naci Erdem - 19-12-2012, 14:57
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Mehmet - 20-12-2012, 00:41
örgüt - Yazar: M.Aşkın TAŞAN - 22-12-2012, 13:20
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Ateş Ülker - 22-12-2012, 13:58
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Naci Erdem - 23-12-2012, 09:31
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Feti - 23-12-2012, 11:34
fakirlik ?! - Yazar: M.Aşkın TAŞAN - 23-12-2012, 12:57
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Naci Erdem - 23-12-2012, 13:43
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: M.Aşkın TAŞAN - 23-12-2012, 22:00
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: ŞAHMAT - 02-01-2013, 13:26