YENİDEN YAPILANMA ve KATILIMCI YÖNETİM ANLAYIŞI.
ÖZGÜR ve KATILIMCI YÖNETİM ANLAYIŞI.

T.S.F. kurullarının yeni süreçteki ilk toplantıları, gündemdeki yerlerine göre gerçekleşmeye başladı.

Artık az konuşup çok iş başarma zamanı.

Bunun için gerçekçi, ayakları yere basan planlamalar yapılıp hayata geçirme zamanı geldi. Çok kısa süre sonra hayatın içinde dikkatli ve sorumluluk taşıyıcı adımlar atılmaya başlanacak.

Bu forumda yazmaya başladığım ilk günlerden itibaren öncelikli amacım, tabanla olabildiğince nitelikli bir iletişim içinde olabilmekti. Aslında görüşmek, fikirlerini yüz yüze dinleyebilmek istediğim birçok satranç emekçisi var. Onlara ulaşabilmek ve onları dinleyebilmek, önümüzdeki yolun aydınlanması için çok önemli.

Ama önümüzdeki süreç bizim ve hepimizin. Her bir, ayakları yere basan, yol gösteren, gerçekçi çözümler üreten fikirler toplumumuza mutlaka yansıyacaktır.

AİT OLDUĞUM SATRANÇ TOPLUMUNDAN GELEN BİRİ OLARAK, İLETİŞİMİ ASLA KOPARMADAN, TABANA SÜREKLİ KULAK VEREREK, YENİDEN YAPILANMA SÜRECİ İÇİNDE, GELECEĞE BİRLİKTE YÜRÜMEK, BİR ve BİRLEŞİK OLABİLMEK İÇİN-- ÖZGÜR SATRANÇ FORUMU’NU-- YEGANE ORGAN OLARAK GÖRDÜĞÜMÜ BELİRTMEK İSTERİM.

Gerçi, bu iletişim konusunda da yepyeni düşüncelerimiz var. Umarım zamanı gelince o uygulamaları da hayatın içinde görebiliriz.

Mantıklı, eksiği dolduran, gerçekçi tespit ve önerileriniz ülkemiz satrancı içinde bir tuğla,çimento olarak yerini alacaktır. Devletin T.S.F.’ na çizdiği yasal sınırlara dikkat ederek, olanaklarımızı olabildiğince zorlayıp çizilen hedeflere ulaşmak en öncelikli hedefimizdir.

Aşağıda maddeler halinde belirttiğim konulardan istediklerize ya da hepsine, kısa ve özlü düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.Her bir konu olarak hazırlık içindeyiz ve uygulanabileceğine inandığımız hedeflerimiz var.

**** 1. Satranç eğitiminin en öncelikli amacı ne olmalıdır?

**** 2. Okulda satranç programının amaç ve uygulanması konusunda özlüce görüşleriniz.

**** 3. Satranç derslerini okullarda kimler, hangi eğitim süreçlerinden sonra vermelidirler?

**** 4. Satranç kulüp ve satranç eğitim merkezlerinde nasıl bir eğitim modeli olmalıdır?

**** 5. Satranç eğitiminde başlama yaşı konusundaki bilimsel öngörüleriniz nelerdir?

**** 6. Ülkemizde yetenekli sporcuların keşfedilmesi konusundaki önerileriniz nelerdir?

**** 7. Ülkemiz eğitim sisteminde, satranç eğitimine yeterli yer verilmiş midir? Bu konudaki çözüm önerileriniz nelerdir?

**** 8. Küçükler, yıldızlar, ve gençler yarışmaları için gelişime yönelik önerileriniz nelerdir?

**** ...varsa başka öneri, proje ve görüşleriniz.

Cevaplarınızın hepsi değerlendirmeye alınacaktır.

Esen kalınız...
- MATRANÇ -
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
YENİDEN YAPILANMA ve KATILIMCI YÖNETİM ANLAYIŞI. - Yazar: M.Aşkın TAŞAN - 02-01-2013, 14:16
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: VELİBABA - 13-01-2013, 02:03
SAYİN VELİBABA, - Yazar: M.Aşkın TAŞAN - 13-01-2013, 23:56
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: VELİBABA - 15-01-2013, 13:03
Sn. VELİBABA -2- - Yazar: M.Aşkın TAŞAN - 15-01-2013, 14:27
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: VELİBABA - 16-01-2013, 20:54
Sn. VELİBABA -3- - Yazar: M.Aşkın TAŞAN - 17-01-2013, 12:40

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi