KEMER'DE BÜYÜK BULUŞMA
yukardaki yazım için öncelikle özür diliyorum . yazmak istediklerimin ilk cümlesi idi .şimdi izninizle konumuza gireyim . sanıyorum bu konuda kimsenin umudu yok . ama benim umudum var . türk satrancı böyle kalmayacak ve bir gün gerçek temsilcileri tarafından kesinlikle yönetilecektir . organize bir şey olmasa dahi satranççılar kemer de kendilerine konu bulup kendiliğinden türk satrancının sorunlarını değerlendireceklerdir .

haydi ilk gündemi ben belirleyim bari . sayın ateş ülker niçin acaba söylediklerinin yapılmamasından dertli. mesela ben veya herhangi biriniz TSF başkanı olsanız onun söyledikleri sizin için bir emir olmaz mı idi acaba .

ben şahsıma burada öneri getirmek hiç istemiyorum . . çünkü ne dinleyen var yönetimde , ne de derdimi anlatabiliyorum . biz ancak kendimizi anlayabiliyoruz . örnek mi istiyorsunuz . şu eğitimci kafası konusu . bu deyim kendi deyimim değil . lisede iken satrancı öğrenmiş satranççı olmuş, sonra yüksek okul okumuş öğretmen olmuş , öğretmen iken TSF yi desteklemiş, sonra TSF nin yaptıklarını görüp bütün desteğini çekmiş ve üstelik en ağır biçimde eleştirmiş, şimdi emekli bir kaç eğitimci arkadaşın deyimi idi .bu nedenle burada rahat bir şekilde kullanmıştım . onların gözünde şu kemer deki koskaca türkiye birincilikleri, kendi okullarında veli ve talebeleri para kaynağı gören öğretmen zihniyeti idi ve bende aynen benimsemiştim .meğerse benden öncede burada başkaları aynen kullanmış .

sonra merak ediyormusunuz; neden acaba satranç tahtasının bile nasıl konulacağını bilmeden onları hakem , antrenör yapan zihniyet dünyanın neresinde var .onları bu kadar kolay satranç camiamızın içine sokan zihniyet acaba hangi zihniyettir . bir satranççı acaba bir okulda ders verirken, bu kadar kolay öğretmenler odasına kabul edilebiliyor mu . ben hiç bir zaman öğretmenler odasına sokulmadım mesela . bunu yaşadım .

mesela burada yazmıştım . hatırlayan hatırlar . satranç nev-i şahsına münhasır bir branştır diye. bunun ne demek olduğunu bir çok satranççı anlamamış olabilir . konuştuktan sonra her satranççının anlayacağı bir deyimdir bu .

bütün dünyada kabul görmüş bir durum vardır . satranç turnuvalarına herkes girer . serbesttir . ama raitingi 1800 ü vurmamış kimsenin yüzüne satranç camiasında kimse bakmaz .iyi kötü birşeyler bilmenin ölçüsüdür 1800 raiting. bir şahıs önce 1800 raitingi görecek , sonra satrancı seviyor mu, sevmiyor mu, kahve satranççısı mı değil mi ona bakılacak .

bizde ise gir hakemlik kursuna al belgeni , gir antrenörlük kursuna al belgeni .sonra yüksel TSF yönetimine gir , yüksel TSF merkez hakem kuruluna gir .

İŞTE TÜRK SATRANCININ HALİ..

saygılar yeniden .
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
KEMER'DE BÜYÜK BULUŞMA - Yazar: MuzafferŞekerli - 06-01-2013, 17:51
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Oktay ERTAN - 06-01-2013, 21:33
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Hüseyin AKTAŞ - 07-01-2013, 09:09
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Ateş Ülker - 07-01-2013, 11:54
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: MuzafferŞekerli - 08-01-2013, 20:33
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: MuzafferŞekerli - 08-01-2013, 21:35
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Mustafa33Arslan - 08-01-2013, 22:18
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: MuzafferŞekerli - 09-01-2013, 16:00