nicelik nitelik 1800 raitingin üstü ve 1800 raitingin altı
il temsilciliklerindeki sıkı tartışmayı anında ve yakından izliyorum . buradaki konu oranın tamamlayıcısı ve benim açtığım konudur . fikirlerimin dağılmaması amacıyla buradan yazacak ve olaya iştirak edeceğim .

il temsilciliği modern teşkilatlanmanın olmazsa olmazıdır.bölge, il, ilçe, mahalle hatta apartman temsilciliği olarak devam eder . spor bakanlığı kurulunca devlet illerde il temsilciliği ihdas etti . memur kategorisinde , spor bölge müdürlükleri tarafından önerilen ,valilik tarafından atanan, maaşı olmayan kimselerdir bunlar . maaşı olmadığı için bölge müdürlükleride spor kulüplerinin katıldığı seçimle belirlemeyi bir gelenek ve teamül olarak benimsemişti . son düzenlemeyle bunun merkezi otoriteye bağlandığı , federasyonların önerisi, GSGM nin onayı ile atanacağını anlaşılıyor .

bu şu demektir. eski çamlar bardak oldu . siyasi otorite işin içine girdi artık. siyasi otoritenin istediği olacak ve spor bakanlığı hangi siyasi partinin ise o siyasi partinin milletvekilleri , parti il başkanları işin içinde olacak demektir .il temsilcisi olmak isteyen akadaşlara buradan özellikle öneriyorum , hemen parti il başkanları ile temas kurun onlarıda bu konuda uyandırın .

bundan sonra ne değişecek:
eskidende siyasi otorite işin içinde idi ama satranç federasyonu kendi bölge ve il temsilcileri ile devletin il temsilcilerini denetleyebiliyordu , merkezi siyasi otorite vasıtası ile bölge müdürlükleri ve il temsilcilerine her türlü baskıyı yapabiliyorlardı . görevden aldırabiliyorlardı . peki şimdi ne olacak

sırtı kalın bir il temsilcisi bile satranç federasyonu ile kedinin fare ile oynadığı gibi oynayabilecek, hatta özellikle istanbul , ankara izmir , bursa antalya , adana gibi üç dört il temsilcisi bir araya gelince federasyonu bile görevden aldırabilecektir . iş böyle bir noktaya gelince ne olacak peki!!!!!!!

türkiye satranç federasyonu
mojo jojo ve benim dediklerime gelecek

il temsilciliklerini zaten bir devlet yapılanmasıdır deyip onu yok hükmünde sayacak , ben nev-i şahsına münhasır bir federasyonum diyerek 1800 raiting ve üzerleri ile ilgilenme bilincine varacaktır . ıvır zıvır bölge turnuvalarını o düzenlesin, hatta ne yapacaksa yapsın ama bana dokunmasın , ben kendi içimde teşkilatlanayım , kendi kurumumu kurayım deyip, asli görevi olan 1800 raiting üzeri ile ilgilenmenin ne demek olduğunu anlayacaktır . bu hayırlı neticeyi sanırım 3- 5 yıl içinde göreceğiz .
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: canince - 13-02-2013, 05:32
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: MuzafferŞekerli - 17-02-2013, 22:00
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: canince - 18-02-2013, 08:08
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: MuzafferŞekerli - 22-02-2013, 16:56

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi