SEVGİLİ CEMİL HOCAM !
Cemil Hocam,

Seninle son görüşmemizden bu güne forumda açmış olduğun bu konu ile ilgili hiçbir kimse ile ne bir görüşmem oldu, ne de bu konuyu istismar konusu yaptım.

Çünkü bu konuda sana verdiğim birsöz vardı.

Ancak, bu konu senin üzerinden tekrar açıldı.

Kendi sebeplerinden, kendi haklılığından ve benim yıllardan beri tanık olduğum onurlu duruşundan, inatçılığından, kendinin de kabullenebildiğin hatalarından, erdemli özürlerinden bu forumda dile getirdiğin tüm fikirlerinden…
Hepsine, tanıdığım Cemil SABAHİ’ ye kefilim. Hataların ve sevaplarınla..

Ama benim Hocem,

Farkında mısın bilemem ama yaşadıkların kullanılarak, istismar edilerek dolaylı olarak şahsımıza, özverili çalışan arkadaşlarımıza, içlerinde yepyeni düzenlemelerin de olduğu il temsilcilikleri çalışmalarımız kastedilerek “yalancı”, “kandırmacı” sıfatları atılarak iz bırakılmaya çalışılıyor.

Ne atıldığını biliyoruz da, nerelerden atıldığını bilemiyoruz. Çünkü arkadaşlarımız böyle zamanlarda rumuzla yazarak, bir hak kullandıklarını söylüyorlar, bravo bu “onurlu ve cesur hak kullanımına”…
Ama aslında sana deniyor ki,
“ -Ey be hoca, sen de yapsana benim yaptığımı! Takma ad kullansana. Ne kendi adınla yazarsın be? Bak bize bir şey oluyor mu? Bu açıklık, cesur duruşta niye böyle?”
...

Yine sen ve yaşadıkların kullanılarak, geçmişte yazılarını forumda yerden yere vuranlar, “eğitimci kafası” yakıştırmasıyla ironik yaklaşımlarını rahatça sergileyenler bu gün timsah gözyaşlarını sergilemekten çekinmiyorlar.

Oysa bu olay zamanında tartışılmış ve söylenecekler detayıyla söylenmişti.

Bu konuda tüm geçmişi, kişilerin düşüncelerini, sundukları kanıtları inceledim. Eğer bu forum bir yargılama alanına dönüşecekse bu ne kadar bizlere vazifedir bilemem.

Yine aynı “olayın” kullanılarak, TSF’ de hiçbir maddi manevi karşılık beklemeden çalışan, yeni görev almış, geçmişle ilgisi olmayan insanlar, yaşananları bilmeyen forum okurları gözünde haksız suçlamalara ortak ediliyor.
İnsanların vicdanları kaşındırılıp, konuyla ne dereceye kadar ilgili olduklarını bile bilmeyen tüm TSF mensupları adeta haksız rekabette toplum nezdinde fişleniyor.

Ve benim Hocem onlardan teşekkürlerini esirgemiyor, burada farklı duruş beklerdim senden.

“Adamlar federasyona çöreklenmişler ...” Ben de içine girdim bu deyiminin, ama asla gocunmam!

Belki ayırabilir, haklı duruşunu daha çok insan gıptayla, saygı duyarak izlerdi.

Bu dönem büyük bir çalışma coşkusuyla görevine yeni gelmiş, geçmişi lekesiz tertemiz insanlar şaşırmış durumda.

Biliyor musun bak bu satırları TSF YK ' da okumasına rağmen açıkça yazıyorum.
İlk defa bir kurullar bütünü bir YK dan fazla mesai ile çalışıyor.

SABAHLARA KADAR ELEKTRONİK ORTAM BULUŞMALARIYLA GEÇMİŞİN NE KADAR KÖHNE ve BOZUK İŞLEVİNİ KAYBETMİŞ DÜZENLEMELERİ VARSA DÜZELTME ÇABASINDAYIZ.

İl temsilciliklerinden, antrenörlük revizyonlarına, Türkiye Şampiyonaları formatlarından, kulüplere, derneklere ve özel kuruluşların desteklenmesine kadar.
Bütün yeni ve genç kadro neredeyse asli görevlerini ikinci plana atmış adeta kenetlenircesine bir şeyler yapabilmek, başarabilmek için çabalıyorken…

Ama aynı saatlerde sabahlara kadar acılı, ekşimiş temcit pilavları pişirilip pişirilip ertesi güne Forum satırlarına taşınma çabasında.

Bizler birliktelik derken, arkadaşlarımız turnuvalar demişlerdir.
Bizler örgütlenme, işbölümü ve sorunların çözümüne hep beraber derken sevgili kardeşlerimiz güvensizliklerini, “ kahrolsun eğitimci kafalar” pankartları açmışlardır.

Artık “ TSF YÖNETİMİNDE OLMAK, ÜLKE SATRANCININ PLANLAMALARINI KENDİLERİ YAPMA İSTEK, İDDİA ve ÖZLEMLERİ AÇIKÇA BELİRGİNLEŞMİŞ BU SEVGİLİ ARKADAŞLARIMIZ, nedense kendi il örgütlerini bile kuramama acizliği içinde kalmışlardır.

Aslında böyle bir düşünceleri bile hiçbir zaman olmadı sanırım.

Çünkü bu forumda “düz eleştirme alışkanlık mantığına” ayırdıkları zamanın ve sarfettikleri enerjinin bir kısmını bu sorunların çözümüne ayırsalardı, ortaya çıkan tablo hepimizin onuru olurdu. Ama kurt puslu havayı seviyor, ne yapalım.

Amaç çalışmaları baltalamaksa çok başarılı bir girişimdir. Ama satranç kaybetmez, insanlar kaybeder.

Ne kadar dolu olduğunu tahmin edebiliyorum.

Haklılığını ve kararlı duruşunu bu forumun fırsat istismarına açman beni şaşırtıyor!

Sevgilerimle…
- MATRANÇ -
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
SEVGİLİ CEMİL HOCAM ! - Yazar: M.Aşkın TAŞAN - 12-04-2013, 23:42
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: M.Aşkın TAŞAN - 12-04-2013, 23:53
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: csbh01 - 13-04-2013, 11:19
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: M.Aşkın TAŞAN - 13-04-2013, 22:41
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: csbh01 - 14-04-2013, 03:36
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Ateş Ülker - 14-04-2013, 14:06
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: M.Aşkın TAŞAN - 14-04-2013, 18:06
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Oktay ERTAN - 14-04-2013, 23:46