SEVGİLİ CEMİL HOCAM !
Sevgili Hocem,
Özelden bana gönderdiğin mesaja yanıt verdikten sonra sabah uyandığımda aynı mesajın daha da genişletilmiş bir şeklini forumda yayımlanmış gördüm.Ben de aynı yöntemi kullanarak buradan tekrar yanıt veriyorum:

Sevgili Hocem,
"... çöreklenmişler" sözcüğünden çokça alınmış olduğun besbelli. Buna gerçekten çok üzüldüm.
Ancak bu sözcüğün ne seninle ne de senin gibi federasyona sonradan atama yoluyla entegre olmuş arkadaşlarla herhangi bir ilgisinin olmadığını gayet iyi biliyor olman gerekir. Benim hedefim TSF genel kurulunda yapılmış ve bundan sonra da yapılacak olan seçimlerde , çeşitli hile ve entrikaları çevirerek yönetimde kalmayı alışkanlık haline getirenlerdir .Bunların kim olduğunu herkes gibi sen de, ben de gayet iyi biliyoruz. Ancak sen ve senin gibi çok değerli diğer arkadaşların "... çöreklenmişler" sözcüğünden bu kadar alınacakları, gocunabilecekleri doğrusunu istersen hiç mi hiç aklıma gelmemişti. Aksi halde kesinlikle bir ayırım yapardım. Yine de vakit çok geçmiş değil. Bir özür yazısıyla bu ayırımı yine de yapabilirim diye düşünüyorum.( Ve şu anda bu kişilerden tek tek özür diliyorum. C.S )
Ama sevgili hocem, bana da haksızlık ediyorsun gibi geliyor bana.
Bu konunun tekrar açılıp gündeme gelmesinin tek sorumlusu ben miyim yani? Nasrettin Hoca misali ,bunda “Hırsızın hiç mi suçu yok?”
Konu gündeme geldiyse bu benim suçum değil ki... Onun için biz bırakalım da konunun gündeme yeniden taşınmasına neden olanlar düşünsün biraz.
Dikkat ettiysen yaptığım her iki savunmada da verilecek herhangi bir cezanın :
"birlik ve beraberlik beklentisi içinde olan satranç camiasında büyük bir hayal kırıklığı" yaratacağı uyarısında bulunmuş ve bu duruma da dikkatlerini çekmiştim. Ama gözlerini kin ve intikam hırsı bürüdüğünden sözlerimi hiç dikkate almayarak sağa-sola ceza yağdırmaktan geri kalmamışlar ve çekinmemişlerdir. Dolayısıyla konuyu gündeme taşımanın sorumlusu asla ben değilim. Bu duruma seyirci kalmamı, uğradığım haksızlık karşısında kaderime boyun eğmemi ve bu haksızlığı içime sindirmemi de bence benden beklememelisin.
Çünkü karekterime uygun bir davranış şekli değil bu.
Aksi halde kendimi asla affedemem ve kendime de hiç saygım kalmaz!
Yazdıklarımı "istismar" konusu yapacak olanlara da bir şey diyemem doğrusu.
Bence doğru olan şey, ortada istismar edilecek konu bırakmamaktan geçer.
Ancak şunu söylemek isterim ki bana desteğini belirten her iki arkadaş da forum yazışmaları boyunca (hiç tanışmadığımız halde) birbirimize destek olduğumuz arkadaşlardır. Dolayısıyla konuyu istismar ettiklerine hiç ihtimal vermiyorum. Bence içlerinden geldiği gibi yazmışlardır.
Sevgili dostum,
Senin ne kadar özverili bir şekilde çalıştığını ve mesai arkadaşlarını da aynı özveri ile çalışmaya yönlendirdiğini bilemeyecek kadar saf mı zannettin beni yoksa? Birlikte aynı özveriyi gösterip birlikte çalıştığımız o yılları unuttuğumu mu sanıyorsun?
Şunu iyi bil ki içinde bulunduğumuz bu dönemde satranç camiası adına iyi şeyler olacaksa ve yapılacaksa bunlar sen ve senin gibilerin özverili bu çalışmaları sayesinde olacak ve yapılacaktır. TSF YK sizin olumlu yöndeki bu çalışmalarınızı engellemesin yeter. Şahsen onlardan da beklediğim tek şey bu.
Selam ve sevgilerimle...
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
SEVGİLİ CEMİL HOCAM ! - Yazar: M.Aşkın TAŞAN - 12-04-2013, 23:42
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: M.Aşkın TAŞAN - 12-04-2013, 23:53
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: csbh01 - 13-04-2013, 11:19
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: M.Aşkın TAŞAN - 13-04-2013, 22:41
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: csbh01 - 14-04-2013, 03:36
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Ateş Ülker - 14-04-2013, 14:06
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: M.Aşkın TAŞAN - 14-04-2013, 18:06
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Oktay ERTAN - 14-04-2013, 23:46
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: M.Aşkın TAŞAN - 15-04-2013, 09:20