SEVGİLİ CEMİL HOCAM !
Değerli arkadaşlar ve sevgili dostlarım,
Bir vatandaş olarak ülkemizin sorunlarına ve güncel olaylarına değinen TV ve sosyal medyada yer alan haber, yorum ve programları yakından izlemeye çalışıyorum. İzlediğim bu haber, yorum ve programlar bazen saatlerce sürebiliyor. Ayrıca günlük özel yaşamımı da belirli bir düzen içerisinde yaşamak zorundayım. Bu forumda benimle ilgili açılan 2 ayrı topikte toplanan mesajlar da yanıt bekliyor ki şu günlerde ne kadar zor durumda kaldığımı kolaylıkla tahmin edebilirsiniz. İşin kötüsü seri yazma becerisi olan biri de değilim. Bir mesajı hazırlamak bazen uzun saatlerimi alıyor ve her mesajı maallesef zamanında yanıtlama olanağı bulamıyorum. Hatta birini yanıtlamaya çalışırken hooop, yeni bir mesaj geliyor ve yazdığım mesajı değiştirmem ve farklı bir anlatımla yeniden ele almam gerekiyor. Böylesine hassas ve gergin bir ortamda yanlış anlaşılmaktan çekindiğim için sözcük seçimim de önem kazanıyor ve bunalıyorum. Açıkçası başkalarına zarar vermekten çekiniyorum. Çünkü ben ortak amacımızın bağcıyı dövmek değil, bağın üzümünü yemek olduğuna inananlardanım.
Bu noktadan hareketle forum ortamında Aşkın Taşan’la aramızda geçen diyalogları yanlış anlayanlar ve yorumlayanlar çıkabilir. Bu nedenle aramızdaki ilişkinin derecesinin herkesçe bilinmesi taraftarıyım.
Aşkın Hocem’le aşağı-yukarı 25-30 yıla dayanan sarsılmaz bir dostluğumuz, unutulmaz anılarımız vardır. Uzun yıllar öğretmen olarak görev yaptığı Adana’da ortak paydamız olan satranç sayesinde tanışmış meslektaşlık ile de perçinlenmiştir. Ve bu bağımız bu süre içerisinde hiçbir zaman kopmamıştır. Adana’dan ayrıldıktan sonra da her zaman birbirimizi aramış, hal-hatırını sormuş, sevinçlerimizi ve dertlerimizi birlikte paylaşmışızdır. . Aslında bana dizmiş, sıralamış olduğu methiyeler; onun kendi meziyetleridir. Ona ait özelliklerdir ve kendisine son derece uygundur.
İşte bu nedenlerden dolayı forumda benim aleyhimdeymiş gibi görünen ifadeleri gerçeği yansıtmaz. Çünkü her ne yazmışsa, her ne söylemişse benim iyiliğim için yazmış ve söylemiştir. Kısacası yeryüzünde benim kötülüğümü isteyecek en son kişi M.Aşkın Taşan’dır. Ben buna inanır, bunu söylerim. Bu nedenle her ne yazarsa yazsın, her ne söylerse söylesin ona asla gocunmam, o da bana gücenmez.
Ama bu her zaman aynı fikirde olacağımız anlamına gelmez. Birbirimizi ikna etmek için sıkı bir tartışmaya girdiğimiz de olmuştur. Nitekim önceki mesajında da katılamadığım bir görüşü var. Aldığım ceza sonucunda eldeki bilgi ve belgelere dayanarak adli süreci başlatmamı istiyor ki ben bunu gereksiz buluyorum. Herhangi bir kimsenin herhangi bir cezayı alması beni mutlu etmez, benim mağduriyetimi de gidermez.
Kaldı ki aldığım cezanın bana herhangi bir zararı da olamaz. Çünkü bu yaştan sonra benden ne köy olur ne de kasaba!.Yönetici olma gibi bir hesabım da yok.Oyun oynamasam da olur . Zaten ortalıkta bana uygun düşen katılabileceğim bir turnuva da yok. Yakaladığımda Aşkın Hocem’in “tüylerini yolmak” bana yeter de artar bile!  Big Grin
Sonuç olarak şunu söyleyeyim:
Cezayı, sayın Oktay Ertan’ın dediği gibi bu forumda yazdığım bir yazıdan dolayı aldım. Yürütülen soruşturmayı 2-3 satranççı dostum dışında hiç kimseye söylemedim. Devam eden davayı hiçbir şekilde etkilemeye çalışmadım. Ama soruşturma şeklini ve sonucunu bilmek herkesin hakkıydı. Bu nedenle dosyanın tamamını noktasına-virgülüne dokunmadan aynen yayımladım. Çünkü camia bir şekilde bu cezayı zaten bir şekilde öğrenecekti. Duyanlar da “Kim bilir ne haltlar karıştırmış ki bu cezayı hak etmiş.” diyecekti. Sık sık çeşitli soru yağmuruna muhatap olacaktım. Artık herkes her şeyi biliyor. Son karar sizlerin.
Ancak ben şahsen bu gerginliği daha fazla sürdürme niyetinde değilim. Yetiştirilecek “üzüm”e bakarım ben. Eğer yetiştirilen üzüm kaliteliyse ortada herhangi bir sorun yok demektir. Bu nedenle sayın Ateş ÜLKER’in sağduyulu yaklaşımı sorunların ortadan kalkmasına yardımcı olur diye düşünüyorum.
Saygılar sunarım…
Cemil SABAHİ
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
SEVGİLİ CEMİL HOCAM ! - Yazar: M.Aşkın TAŞAN - 12-04-2013, 23:42
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: M.Aşkın TAŞAN - 12-04-2013, 23:53
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: csbh01 - 13-04-2013, 11:19
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: M.Aşkın TAŞAN - 13-04-2013, 22:41
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: csbh01 - 14-04-2013, 03:36
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Ateş Ülker - 14-04-2013, 14:06
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: M.Aşkın TAŞAN - 14-04-2013, 18:06
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Oktay ERTAN - 14-04-2013, 23:46