2013 Istanbul Satranç Festivali Ne Zaman Yapılacak?
Yönergesinde yazdığına göre, geçen yılki 11. İstanbul Satranç Festivali Türkiye Satranç Federasyonu ve Türk Satranç Eğitim ve Geliştirme Vakfı?nın organizasyonuyla yapılmış. Yönergedeki bildirim şeklini aynen aşağıya aktarıyorum :
"Organizasyon : Türkiye Satranç Federasyonu/ Türk Satranç Eğitim ve Geliştirme Vakfı"
Yönergedeki yazım şeklinde puntolar (karakter büyüklüğü) farklıdır. TSF 12 büyüklüğünde, TURSEV 10 büyüklüğünde yazılmış. TSF önce yazılmış, TURSEV sonra yazılmış.

Bu arada, TURSEV'in açılımı Türk Satranç Eğitim ve Geliştirme Vakfı mıdır yoksa Türkiye Satranç Eğitim ve Geliştirme Vakfı mıdır ? Yönergede Türk sözcüğü kullanılmış. Fakat 28.11.2008 tarihli TSF haber bülteninden alıntıda ("İnternet satranç ailesine bir site daha eklendi. Türkiye Satranç Eğitim ve Geliştirme Vakı'nın yeni ve sıkça güncellenen web sitesine http://www.tursev.org.tr/ adresinden ulaşabilirsiniz.") Türkiye sözcüğü kullanılmış. Haberde belirtilen TURSEV'in sitesine giriş yapamadım. Güncel adresi var mıdır acaba ?

Geçen yıl organizasyon böyleymiş. Bu yıl ise TSF sitesinde İstanbul Satranç Festivali'nin TURSEV'in organizasyonuyla yapılacağı bildirilmektedir. Yani, TSF organizasyonu yapacak bir ortak olarak belirtilmemektedir. Bu durumda tüm organizasyon TURSEV'indir. İyisiyle kötüsüyle, günahıyla sevabıyla, başarısıyla başarısızlığıyla tüm sıfatlar TURSEV'indir. TSF bu organizasyonda yer alacak olsaydı zaten kendi sitesinde yazar, bildirirdi. Fakat bu cümleyi yazar yazmaz aklıma geldi. Hakemler nereden gelecek acaba ? Hakemlerin organizasyonunu kim yapacak acaba ? Eğer festival bayramda yapılırsa acırım o hakemlere. Kırk yılda bir 9 günlük tatil yapma fırsatı doğmuşken ayaklarına karasular inme ihtimali var.
Bunlar benim tahminlerim, yorumlarım. Okuduklarımı yorumlayarak düşündüklerimi yazıyorum. Gerçek okuduklarımdan, düşündüklerimden farklı mıdır, bilmiyorum.

TURSEV ile TSF arasında TSF'nin TURSEV'in organizasyon haberlerini yayınlamaktan başka bir bağı var mıdır ? Merak ediyorum, bilgilenmek istiyorum.

TURSEV turnuva için neden kurban bayramını seçti ? :
-Kurban bayramıyla ilgilenenlere "ya kurban ya satranç" mı dedi acaba ?
-Bir taşla iki kuş vurmak mı istedi acaba ? Kurban bayramını fırsat bilerek Türkiye'nin her yerinden kurbanla ilgilenmeyen yüzlerce (belki binlerce) satranç oyuncusunu İstanbul'da mı toplamak istiyor ? Böylelikle farklı bir satranç bayramı mı oluşturmak istiyor ?
-Tarihler dikkatinden mi kaçtı acaba ?
-Kurban bayramı tarihlerini biliyordu fakat "Napıyım, beni zorluyorlar, başka seçeneğim yoktu" mu diyor acaba ?
-Bunlardan başka, farklı gerekçeleri mi var acaba ?

TURSEV'in sitesine girebilseydim bu soruları onlara yönlendirecektim.
Özgür Satranç Forum sağolsun. Adreslerinden ulaşamadıklarıma belki buradan ulaşabilirim.
Cevap verilir veya verilmez. Bilemem. Cevap verilmesi veya verilmemesi not edilecektir.
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Mehmet Ali Kuseyri - 27-07-2013, 20:40
re - Yazar: AKr - 08-08-2013, 01:03
İst. Sat. Fest. - Yazar: Toxenory - 26-08-2013, 01:20
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: BloodRayne - 02-09-2013, 20:45
Çakışmalar - Yazar: AKr - 02-09-2013, 21:25
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Toxenory - 04-09-2013, 00:57
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Kasim_Demircin - 05-09-2013, 22:07
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Mojo Jojo - 06-09-2013, 11:24
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Gambit - 06-09-2013, 14:36
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Feti - 06-09-2013, 20:57