Satrancın Zengin Sporu Olmasından Memnunmuyuz?
Herkesin karşılıklı suçu varsa Sayın Velibaba benim suçumun ne olduğunu herkesin içinde soruyorum.Benim suçum nedir?Bir olayı anlaşılır bir şekilde anlatmadan kimsenin yorum yapmamış olmasına kızmak ve bu kızgınlığı beni tahrik ederek çıkarmanın anlamı nedir?
TC nin üst düzey bir yöneticisi "parası olmayan spor yapmasın"anlamında bir söz söylemez.Belki parası olmayanın yurtdışına gitmemesini ima etmiş olabilir. O velinin esas isteği çocuğunun Satranç sporu ile uğraşması mıdır?Yoksa çocuğunun yurtdışındaki turnuvaya katılması mıdır?
Adıgeçen turnuvaya hangi oyuncularımızın katılması gerektiği ayrı tartışma gerektiren teknik bir konudur.Bu olayda şaşırtıcı olan velinin şikayetini gidip doğrudan Bakana söylemiş olmasıdır.Ben kişisel sorununun Bakana söyleyen bir velinin yanında yer almam!Eğer söylemek istediği Toplumun bütününü ilgilendiren bir sorun ise onu sonuna kadar dinlerim ve yardımcı olmak isterim.Bir defa kişisel bir sorun Bakandan önce Federasyona iletilebilir.Bu Federasyonun Başkanı var.Yardımcıları var.Onlardan da önce deneyimliler var.Burada yazı yazanlar var.Hepimiz onu dinleriz.Çözüm varsa gösteririz.Öte yandan Gülkız hanım bazı yarışmalar sırasında yüzlerce veli ile görüşmüştür.Bu veli önce Gülkız hanımla görüşmek istemiş ama görüşemediği için mi Bakana gitmiştir?Benim anlayışım kişisel bir mesele için Spor Bakanına gitmeyi kabul etmez.Eğer bütün Satranç toplumunu ilgilendiren bir konu varsa ve bu konuda mevcut Başkan bizi dinlemiyorsa bu takdirde Bakana gidilebilir!Biz eskiler böyle olması gerektiğini öğrendik.Derdimiz ne ise önce Federasyona söyleyelim!Federasyon bizim isteğimizi kabul etmiyorsa,biz de haklı olduğumuza inanıyorsak o zaman hep birlikte Bakana gidelim!
Sayın Velibaba'nın yazdıkları hakanaktas14'ün isteklerini karşılamıyor.Onun sorusuna yanıt vermiyor.Velibaba sadece benim sahneye çıkmış olmamdan ürkmüş görünüyor.Ve benim azıcık da olsa suçlu olduğumu Topluma kabul ettirmeye çalışıyor.Bir konunun tartışılması o kadar önemli değildir.Ama Toplum içinde ağırlığı olan bir Ateş Ülker'in bir miktar suçunun da olduğunu kabul ettirmek önemlidir.Çünkü Toplumu Ateş Ülker'in azıcık suçlu olduğuna bile inandırabilirsek onun ağırlığı azalmaya başlar.İnandırıcılığı kalmaz.Ondan sonra yüzü maskeli arslanların buz pistinde patinaj yapmaları kolaylaşır.Gerçek kimliğini gizlemek zorunda olanların bu kadar hassas ve gerilimli bir konuya girmemeleri gerekir.Girmek isteyen önce medeni cesaretini gösterir ve kimliğini açıklar.Eğer arslan isen ve gladyatörü parçalamak istiyorsan Gladyatörün gözünü bağlamayacaksın ki mertlik bozulmasın......
Ateş Ülker
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Hakan Aktaş - 22-07-2013, 14:10
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Ateş Ülker - 22-07-2013, 16:32
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: M.Aşkın TAŞAN - 22-07-2013, 21:30
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Oktay ERTAN - 22-07-2013, 22:30
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: VELİBABA - 23-07-2013, 02:01
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Ateş Ülker - 23-07-2013, 14:10
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: VELİBABA - 23-07-2013, 15:45
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Oktay ERTAN - 23-07-2013, 17:20
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: VELİBABA - 23-07-2013, 17:57