Avrupa Dördüncüsü Dragan Solak!
Ayhan Mansız Nickli Kullanıcıdan Alıntı:Dragan Şolak'ın başarısının da kendsinden başka kimseyi bir yere taşımayacağı aşikar. Ben Cemil Can'ı tebrik ederken onun daha küçük yaşta olduğunu düşünüyordum. Satranç söz konusu olduğunda çok da küçük yaş sayılmazmış. Öte yandan Motlyev 6. turda başa geçtiğinde tek puan kaybı Cemil Can'a karşıydı. Dragan'ın başarısının Türk satrancına katkısını (bizi bir yere taşımaktan söz ederken milli referans verdiğinizi düşünüyorum) kavrayamayacak durumdayım bu bakımdan ne kadar yanlış yorumlar yaptığımı da bilemiyorum. Ancak şu kadarını söyleyebilirim keşke bu topraklardan Bacrot, Polgar gibi satranç oyuncuları yetişseler de varsın bu turnuvadan eli boş dönsünler.

Görüşlerini için Ayhan Mansın'a teşekkür ediyorum. Bende benzer bir durumdan yakınacağım..

Dragan Solak'ı başarısından dolayı tebrik ediyorum. Oldukça önemli bir başarıdır. Ancak ben tam olarak bu başarıya sevinemiyorum. Sebebi ise tam anlamıyla Türk satranççı olmamasıdır belki de bilemiyorum. Ülkemiz adına yarışıyor ancak ülkemizde yetişen bir sporcumu?
Ben Ayhan Beyin dediği gibi Dragan'ın başarısının bu denli fazlaca konuşulduğu dönemde Cemil Can'ın adının küçük bir altyazı haberi gibi geçiştirilmesine tepkiliyim. Cemil Can Türkiye'de yetişmiş, bu ülkede eğitim almış ve gerçek anlamda bu ülke adına yarışan bir sporcu. Dragan'ın yakaladığı bu başarı bence en çok kendinedir. Ülkemize de belki bir başarı sağladı ancak onun Sırp olması beni biraz düşündürüyor. Başarısını tabikide tebrik ediyorum ancak ülkemiz bu başarının ne kadarını sahiplenebilir? Biraz daha üstüne düşsek ülkemizde nice oyuncular yetişeceğine eminim. Altyapıya ne zaman önem verilirse, o zaman adaylar turnuvasında Türk oyuncu görürüz.. Kim bilir belkide ünvan maçında! Kim bilebilir! Saygılarımla...
Her başarının altında sistemli bir çalışma yatar...
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Ayhan Mansız - 16-03-2014, 13:20
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Erşan Gökerman - 16-03-2014, 20:51
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Ayhan Mansız - 16-03-2014, 21:26
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Ozgur_Akman - 17-03-2014, 13:59
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Ateş Ülker - 17-03-2014, 17:49
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: M.Aşkın TAŞAN - 18-03-2014, 15:39
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Hakan Aktaş - 24-03-2014, 19:24

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi