İlköğretim Dersi Satranç Öğretim Programı ve Kılavuzu
Saygıdeğer arkadaşlar.

31.Mayıs.2014 Günü TSF sitesinden "İlköğretim Dersi Satranç Öğretim Programı ve Kılavuzu" başlıklı bir yazı paylaşıldı.

Yazı aşağıdaki gibi:
Milli Eğitim Bakanlığı İlköğretim Genel Müdürlüğü tarafından, İlköğretim Satranç eğitiminde yararlanılmak üzere hazırlanan İLKÖĞRETİM DERSİ SATRANÇ ÖĞRETİM PROGRAMI VE KILAVUZU 1-8. SINIFLAR kaynak ders kitabı değerli Öğretmen ve Antrenörlerimizin kullanımına sunulmuştur.

Kullanıma açılan programa ait doküman linki şu şekildedir:
http://www.tsf.org.tr/images/stories/Egi...NIFLAR.pdf

Ben de bir satrançsever olarak satranç eğitimi konusunda ülkemizde yapılan ve yapılacak her girişimin destekçisi olmak isteyenlerdenim. Ben dokümanı okudum. Kendimce bazı düşüncelerim oluştu.

Bilmediğim ayrıntılar nedeniyle yorumlarımı paylaşırsam hata yapabileceğimin farkındayım.

Öncelikle TSF'nin sitesindeki duyuru içeriğinden bu çalışmada TSF'nin katkısını ve materyallerin üretim sürecini öğrenmek isterdim.

Pratik uygulama içeriğini, materyalleri ve çok net olmasa da bahsi geçen bilgisayar yazılımı hakkında bilgi sahibi olmayı da çok arzu ederdim.

Daha fazla ayrıntı bilenlerin paylaşmasını istirham ederim.

Özellikle ve öncelikle Öğretmen ve Antrenör arkadaşlarımız olmak üzere değerli yorumlarınızı mutlaka öğrenmek istiyorum. Vakit ayırırsanız minnettar olurum.

Saygılar...

Bu Konudaki Yorumlar
İlköğretim Dersi Satranç Öğretim Programı ve Kılavuzu - Yazar: abdulkadirbener - 01-06-2014, 15:08
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: M.Aşkın TAŞAN - 01-06-2014, 22:57
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: M.Aşkın TAŞAN - 01-06-2014, 23:05
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: abdulkadirbener - 02-06-2014, 15:43

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi