2014 Avrupa Okullar Şampiyonası ve diğer hikayeler...
Her ne kadar yukardaki mesajında bana sataşmış olsa da Gökerman'ın bu mesajında kısmen haklı olduğunu düşünüyorum.Önemli bir konuyu ele almıştır.(Öncelikle şunu hatırlatayım.Kendisi ile birkaç gün önceki tartışmamım nedeni "100 adet 1200 Elolu oyuncu 1 adet 2200 Elolu etmez"şeklindeki ifadesi idi.)Bu konuyu parantez içinde bırakarak şimdiki konuya dönersem ben de Avrupa Okullar yarışmasına neden katıldığımızı 2 yıldır kendi kendime sorguluyorum.Acaba bu yarışmaya katılmak yerine Avrupa Yaş Grupları Birinciliğine daha büyük bir kadro ile katılmış olsak daha fazla verim elde edebilir miyiz?Bu yarışmaya katılımı eleştirirken unutmamamız gereken bir durum da var.Katılanların bir kısmının kendi masraflarını karşıladığını sanıyorum!!Yine de kendi masraflarını karşılamış da olsalar o sporcuların eğer fazla yarışmaya katılma imkanları yoksa bu yaptığımız sorgulama yerindedir.Bu tartışmaları yapalım!Ama insanları kırmayalım!
Ben her zaman yerli sporcunun, yabancı ile yaptığı maç sayısının az olmasından yakındım.Bu açıdan baktığımızda Kavala'daki yarışmaya katılmak yararlıdır.Coğrafi yakınlık nedeniyle katılma kolaylığı ve maliyetin yüksek olmaması önemli bir kriterdir!(Örneğin İsviçre'de bir yarışmaya katılmak Avrupa'nın diğer ülkelerindeki bir yarışmaya katılmaktan daha pahalı olmaktadır.)
Kavala'daki yarışmaya katılmanın artılarını ve eksilerini Federasyona bildirebiliriz.Amacımızın üzüm yemek olduğunu göstermek zor değildir!
Ateş Ülker
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Platon - 13-06-2014, 20:26
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Ateş Ülker - 14-06-2014, 11:16

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi