41. Satranç Olimpiyatı - Tromsö (01.08.2014 - 14.08.2014, Norveç)
Tromsö 2014 türk satrancına çok şeyler katmaya gebe bir olimpiyat olacağa benziyor .26. sırada başladığımız olimpiyatta mozambiki 4-0 yenerek şu an 16 . sırada devam ediyoruz ve bu günkü rakibimiz yabana atılmayacak lüxemburg . bu maçıda 4-0 alacak olur isek ilk 20 ile 30. sırada yer bulacağımızı umuyorum . bu olimpiyatta ilk 30 a giremez isek bir yerlerde yanlış yaptığımızı herkesin kabul etmesi lazım .
her şeye rağmen ben türk satrancının ilerlediği görüşünde değilim .gençlerde Avrupa şampiyonu olsak dahi... Çünkü gençlerde bütün Avrupa devletleri şampiyonaya 3. hatta 4. takımla katılıyorlar .gençler şampiyonasını bizden başka hiç kimse artık önemsemiyor .

Satrancın uluslararası asıl kantarı olimpiyatlardır. burada ne yapacağımız bizim asıl göstergemiz olacaktır.

Bu olimpiyatta asıl hamle yapan ülkeler başta Meksika, Filipinler olmak üzere , kosta rica, porto rico, yeni Zelanda gibi ülkeler olacaktır .çünkü onlar bizden daha bilimsel çalışma içindeler ve satrancı önemseyen ülkelerdir.
Japonya gibi ekonomide ileri gitmek satrançtada ileri gitmeyi gerektirmez. ABD de futbol ne ise japonyadada satranç odur .

yinede ben ilk yirmiye girebileceğimizi hayal edenlerdenim . böyle bir sonuç türk satranççılarının başarısı olur ve tarihe geçer . o heyecanı yaşama dileği ile .

muzaffer şekerli.
muğla, datça
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
RE: 41. Satranç Olimpiyatı - Tromsö (01.08.2014 - 14.08.2014, Norveç) - Yazar: MuzafferŞekerli - 03-08-2014, 11:52

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi