Gülkız Tülay FIDE Başkan Vekili mi?
evet . bu konuda kimse bir şey yazmadığına göre benim geniş bir açıklama yapmam gerekecek.

kamuoyu yanıltılıyor.

Gülkız Tülay FİDE asbaşkanlığına getirildi sanıyor.

ilk duyduğumuzda bizde şaşırmış, yabancı dili olmayan birisi nasıl FİDE asbaşkanlığına getirilir demiştik .ilk tepkimiz FİDE bu kadar mı ilkesiz demek olmuştu.
Asbaşkan demek, başkana vekalet eden başkan yardımcısı demektir. İngilizcesi de deputy president dır.FİDE asbaşkanıda georgios makropulos dur. yunanlıdır ve yedi kez Yunanistan şampiyonu olmuştur.
kimse gülkız Tülay bu görevi yapıyor sanmasın . duyduğumda bende sanmıştım ve hayretler içinde kalmıştım .
ayrıca yönetimde 2 tane vice president, yani başkan yardımcısı vardır.
haydi diyelim kamu oyu Gülkız Tülay ın bu görevlere getirildiğini anlasın . ama onlarda değil .

'elected vice president' yani seçilmiş başkan yardımcıları ki , bunlar yönetim kurulunda değildirler, hiç bir görevleri yoktur ,sadece yönetim kurulunun verdiği görevleri yaparlar . verilen görevlerini yapabilmeleri için yabancı dil bilmeleri şarttır. yabancı dil bilmezlerse zaten görev alamazlar . ama gülkız Tülay yabancı dil bilmez, elected vice president dahi değil . yani nasıl asbaşkan oluyor.

ayrıca nominated vice president , yani aday başkan yardımcısı var ki bunlar sadece aday , yani bizdeki yedek olarak anlamak lazım .

bunların görev alma görev verme gibi bir durumuda yok , yani nominated , yani aday . elected yani seçilmişler gibi görev verilmesini bile bekleyemezler.. ve GÜLKIZ TÜLAY nominated vice president , yani aday başkan yardımcısı, yani ASBAŞKAN değil .

kamuoyu yanıltılıyor ve TSF sitesinde yabancı dili olmayan başkanımızın FİDE asbaşkanı olduğu imajı veriliyor herkes bunu zannediyor.

ama gülkız tülay ın FİDE de hiç bir görevi yoktur sadece siyaseten ismine yer bulunmuştur.yabancı dil bilmediği içinde hiç bir görev alamaz. kimse onu büyük başkan sanmasın

muzaffer şekerli
muğla ,datça

http://www.fide.com/component/content/ar...ions-.html
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
RE: Gülkız Tülay FIDE Başkan Vekili mi? - Yazar: MuzafferŞekerli - 22-08-2014, 05:44

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi