Turnuva Yarım Bırakmak Cezalandırılmalı
Bu kadar açık seçik davranışlar ülkemizde uzun zamandır olabiliyorsa, etkili tedbir almanın zamanı çoktan geçmiştir demektir.
Yapılan sportmenlik dışı durum ortadadır.
Zamanında GÜRCÜNEKON diyordum, haksızlık ettiğimi sanıp fazlaca dillendirmiyordum.
Fakat bir şeyler de hissediyordum.
Bu gün ortaya çıkmıştır.
Ben konuyu öncelikle bir oyuncu, fahri bir çalışan olarak gündeme getireceğim. Takibini yapacağım.
Ancak ilgili turnuvaya katılan sporculardan ya da hakem yöneticilerden de yazılı başvuru, girişim gerekecektir.
Bunlar yazılı olarak aranır.

Kanıtlandığı andan itibaren;

İş nereye varırsa varsın GSGM, Bakanlık, Uluslararası Diplomasi...
Spor etiğini hiçe sayanlar layıkını bulmalıdırlar. Hem de geçmişe yönelik soruşturma da yapılmalıdır.
Gürcü oyunculara gelince...
Tümünü elbette suçlamak doğru değildir.
Ancak gereken de yapılmalı, adalet yerini bulmalıdır.
Konuyu birinci elden görüşmek gerekir.
Yapacağım!

Selam ve saygılar...

Art arda iki turnuvaya katılmak için ta Gürcistan dan gelen sporcuların sağlık sorunu olamaz!
Hem de son tura o puanla girebiliyorsa...
Nasıl açıklaması olabilir?
Özür kabul edilmemelidir, tekrarlanmış bir durum var ortada...

Bu sporcuların seneye aynı turnuvada oynayıp oynayamayacağını zaman gösterecektir.
Belki bir süre kendileri gelmeyecek ya da gelemeyecektir.

Ama sadece bu oyuncuların değil, bu tip çeteleşmenin de yolu kesilmelidir.

Kararlı olmak gerek!
FİDE NEZDİNDE TAKİP EDİLMELİDİR.

Sn. Mojo Jojo,
Tespitlerinizi ayrı bir başlık açarak yenilemenizi öneriyorum.
Çok ciddi bir durum yazı trafiğinde kaybolacak!

Ben sadece bu olaya ( özel)yönelik değil, kurumsal bir uygulamaya yönelik (genel) taslak hazırlığı yapıp ilgili kurullara göndermiştim.
Unutmuş olabilirsiniz!

Ayrıca bu gibi durumların emsal teşkil etmesi için bir standarttı olmalıdır. O zaman bir kişi ya da bir olay ile sınırlamamış olursunuz.

Saygı ve selamlarımla...

Sn. Mojo Jojo,
Tespitlerinizi ayrı bir başlık açarak yenilemenizi öneriyorum.
Çok ciddi bir durum yazı trafiğinde kaybolacak!

Ben sadece bu olaya ( özel)yönelik değil, kurumsal bir uygulamaya yönelik (genel) taslak hazırlığı yapıp ilgili kurullara göndermiştim.
Unutmuş olabilirsiniz!

Ayrıca bu gibi durumların emsal teşkil etmesi için bir standarttı olmalıdır. O zaman bir kişi ya da bir olay ile sınırlamamış olursunuz.

Saygı ve selamlarımla...

Bireysel girişimimin saat vv23:48 itibarıyla başladığını değerli kamuoyunun bilgisine sunarım.
- MATRANÇ -
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
RE: Turnuva Yarım Bırakmak Cezalandırılmalı - Yazar: M.Aşkın TAŞAN - 24-08-2014, 22:17

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi