Turnuva Yarım Bırakmak Cezalandırılmalı
Sadece malum Gürcü oyuncu üzerinden yapılan bu yorumlar O oyuncuya haksızlık olur.Evet bir oyuncunun başka bir oyuncuya maçını bilerek vermesi şikedir,ahlaksızlıktır. Fakat sadece O oyuncu ya da sadece Gürcü oyuncular yapmıyor bu ahlaksızlığı. Pek çok defa yerli oyuncuların da bu fiili gerçekleştirdiklerine şahit oldum.Üstelik yapılan bu ahlaksızlık çok da gizli yapılmıyor,sohbet ortamlarında hatta hakemlerin olduğu ortamlarda bile konuşulduğuna,anlaşmalar yapıldığına şahit oldum. Ayrıca söz konusu sporcunun Troya'da ve Keşan'daki son tur rakipleri,biri Türkmen diğeri ise Azeri.
Şahsen ben para ödüllü bir çok turnuvaya katıldım fakat hiç şike yapmadım. Yapanları da yapmaması için uyardım,eleştirdim.Bir aralar şikeyle ilgili de bir başlık açmışım. http://forum.satranc.biz/showthread.php?tid=2567
Anladım ki iş insanın beyninde bitiyor. Çaresi yok. Ne cezalar getirilirse getirilsin insanlar yapmak istedi mi yapıyor.
MUŞ
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
RE: Turnuva Yarım Bırakmak Cezalandırılmalı - Yazar: Kasim_Demircin - 26-08-2014, 00:31

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi