Turnuva Yarım Bırakmak Cezalandırılmalı
Sayın Jojo,
Türkiye'den vazgeçip Dresden'de bedava hostel peşinde koşanın kim olduğunu açıklamanız gerekir.(Hassasiyetle incelenmesi gereken bir cümledir.Belki de Federasyon Yönetim Kurulunun tasarruf tedbiri olarak Dresden'deki 2013 Avrupa Emektarlar Takım Birinciliğine katılmama kararı almasının nedeni bu cümlenin içinde saklıdır.Birilerinin bedava hostel kovaladığı anlaşılmış ve hemen radikal bir karar alınmıştır.Herhalde emektar sayısı çok az olduğundan bedava hostel kovalayanların sayısı da çok değildir!)Esasen birçok sorunuzun yanıtını biliyoruz.Aramızda hala kimliğini gizlemek zorunda olanlar varsa,çözümü olmayan birçok sorunumuzun olması da sürpriz değildir.Benim önerdiğim "Türkiye'den vazgeçin,yavaş yavaş dışarı açılın"önerisini bugün çoğunluk yadırgayabilir.Ama yakın gelecekde mecbur kalacakları bellidir.Ben kahin miyim?Eğer ülkemizde düzenlenen bir açık turnuvaya Elo puanı 2000 üzerinde sadece 3 oyuncu katılmışsa kendi sorunlarına kendi çözüm bulacak olanların sayısı artacaktır.
Ortak yönümüz kötü giden işleri eleştirmektir.Ancak eleştirenler içinde işleri gerçekten düzeltmek isteyenlerin kim olduğunu fark etmek zordur.Öte yandan işlerin kötü gitmesinden keyif alanlar da vardır.Ben işlerin kötü gitmesinden keyif almıyorum.Sürekli çözüm arıyorum ve ortaya öneri getiriyorum.Hiçbir değişiklik olmadığını görünce "en iyi çözüm dışarı gitmektir" diyorum.Bir defa daha soruyorum: 2015 de düzenlenecek açık turnuvaların yönergelerinde değişiklikler olacak mı?Olmayacak.Çünkü 3-5 kişi biraraya gelip olması için bir girişim başlatmayacaklar.Burada yazı yazanların sayısı bellidir.Onların özellikle kimliğini gizlemek zorunda kalanların yaptırım gücü kısıtlıdır.Ama 3-5 kişi açık kimliği ile Federasyona yazı yazmış olsa,ses getirir ve mutlaka incelenir!
Benim önerilerim sizi gülümsetiyor. Ben de "il temsilciliklerinin kapatılması"önerisi karşısında gülmekten kırılıyorum.
Ateş Ülker
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
RE: Turnuva Yarım Bırakmak Cezalandırılmalı - Yazar: Ateş Ülker - 10-09-2014, 15:58

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi