Turnuva Yarım Bırakmak Cezalandırılmalı
Antrenör ya da Hakem olmak isteyenlere öncesinde GSGM'de spor sicili istenir, buraya dahil edilebilecek ya da federasyonun bünyesinde yer alacak bir sicil dosyası açılmalı. Hakemlerde ceza kağıdı görürüz bunları federasyona yollarlar diye biliyorum. Buraya işlenerek turnuva hakem raporuna dahil edilip federasyona gönderildiği zaman bu sicil kaydı oluşsun.

Gerekiyorsa online kayıt olunan turnuvalarda, bu kişi tc numarasını girdiğinde eror versin ve neden kayıt yapamadığının sebebiyle ekranda gözüksün, bir yıl süreyle ya da daha farklı bir süre turnuvalara giremesin. 16 Yaş üstü sporcusu ise lisansı düşürülsün tekrar çıkarmak için ödeme yapsın.

Lig oyuncusu ise daha büyük yaptırım olsun, liglerde oynayamasın.

Milli takım oyuncusu ya da antrenörü ise kötü örnek olması ve olumsuz davranışı sebebiyle toplum hizmeti versin, ücretsiz bilmem kaç saat görevlendirildiği yerde o ilin sorumlusu gözetiminde dersler versin.

Elo ya da Ukd indirimi olabilir mi bilmiyorum teknik olarak, bu da düşünülebilir.

Ama yaptıkları yanlarına kar kalmamalı. Nasıl iki kural dışı hamle oyunu her yaş için bitiriyorsa ve bu turnuvalarda kullanılıyorsa, bu kazanımı da sağlamalıyız. Girmeyeceksen gerekli mazeretinde uygunsa ver dilekçeni, eşlendirmeye girme.

Federasyonun disiplin, hakem, antrenör ve sporculardan sorumlu kurullarından bir çalışma en azından resmi sitede de olsa bir çalışma başlatacaklarını duyurmalarını istiyorum.

Yoksa bu fatura maça çıkandan çok gelmeyenlerden dolayı federasyona ve satranca kesilecek. Sponsorlar ve turnuvaya destek olan kurumlar ellerini çekmeye başlayacaklardır.

Bir turnuvada görevli olmamasına rağmen, sponsorlarla iletişime geçerek kendini zorla görevlendirenlerin olduğu bir ortamda, sponsorların federasyonun işleyişine ne kadar müdahil olduğu unutulmamalı. Bu kişinin bu olayı gülerek anlatması ise cabası.
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
RE: Turnuva Yarım Bırakmak Cezalandırılmalı - Yazar: Mağara Adamı - 26-09-2014, 11:26

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi