Turnuvalar, kurslar v.s.
Hasan Berk, Abdülkadir Bener'in bir kurs duyurusuna eklediği yazıya ilişkin eleştirime yorum eklerken ilgili başlıkla uyuşmayan sorular sormuş bu yüzden ayrı başlık altında yanıtlamayı uygun gördüm.

Öncelikle söz konusu kurs duyurusu TSF ile ilişkili değil. Bir ilde düzenlencek kursla ilgili duyuru.
Telefon edenin “TSF olarak biz sana destek olduk bunu nasıl yaparsın" demesi de hiç mantıklı değil. Yine alma armut meselesi. Ortada TSF ile ilgili bir durum yok.
Forumda ilk kez haklı durumunda olma dayanağı da mantıklı değil. İstanbul’daki kurs duyurusu ve onun altına yazılan yorum ile TSF’nin ne ilgisi var? Bu il sorumlulularını illerde kurs düzenleyenleri, kurs hizmeti alanları ilgilendirir.
Ayrıca bu forumda herkesin fikir birliği ettiği bir konu olduğunu da ben görmedim. En basit konuları bile haftalarca tartıştığımız oluyor.

Buradan turnuvalar meselesine geçelim.

İllerde TSF değil il temsilcileri turnuva düzenliyor. Daha doğrusu başka kimse düzenleyemiyor. Bu benim karşı olduğum bir düzenleme. Turnuva düzenlemek bir kurumun ya da kişinin tekelinde olmamalı. Bir yeterlik belgesi kuralı düzenlenmeli ve bu belgeyi alan kurum ve bireyler insiyatif kullanarak turnuvalar düzenleyebilmeli. O zaman özlenen turnuvalar artacaktır. TSF ve il temsilcileri denetim vazifesi üstlenebilir. Öteden beri görüşüm böyle. Ankara'da az ya da çok turnuva düzenlenmesi birinin ya da birilerinin eleştirisine bağlı olmaz. Turnuva zaten yapılıyor da kastedilen uluslararası turnuva ya da büyük ödüller ise burada çok değişkenli sorunlara dalmamız gerekiyor. Daha önce de bu forumda bir kısmı tartışıdı. Bence öncelikle şu maddeler üzerinde durulmalı:
1- Yetki dağıtımı yoluyla girişimciliğin önünü açılmalı
2- Mekan ve orginizasyon kalitesi yükseltilmeli
3- Sponsor bulunmalı
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
Turnuvalar, kurslar v.s. - Yazar: Sabri Koçak - 06-10-2014, 18:01
RE: Turnuvalar, kurslar v.s. - Yazar: Sabri Koçak - 07-10-2014, 09:47
RE: Turnuvalar, kurslar v.s. - Yazar: M.Aşkın TAŞAN - 07-10-2014, 17:24
RE: Turnuvalar, kurslar v.s. - Yazar: abdulkadirbener - 07-10-2014, 18:19
RE: Turnuvalar, kurslar v.s. - Yazar: Hasan Berk - 07-10-2014, 18:26
RE: Turnuvalar, kurslar v.s. - Yazar: M.Aşkın TAŞAN - 07-10-2014, 18:58
RE: Turnuvalar, kurslar v.s. - Yazar: M.Aşkın TAŞAN - 07-10-2014, 20:16