Yeni Statü Değerlendirmesi ve Yenilikler !
Değerli satranççılar,

Yeni statünün yayınlanmasından bu güne kadar farklı bir konu, YENİ STATÜ ve GENEL KURUL YAPILANMASI başlığında 2008 ve 2012 yıllarındaki statü karşılaştırmalarını yayınladım.
Dikkat edilmesi gereken çok önemli bazı konular vardır.
İnceleyebildiğim kadarıyla aşağıda bu konuları yayınlıyor ve kamuoyunun dikkatine sunuyorum.
Bu günden itibaren gerek yönetim gerek muhalefet, tüm satranççıların satrancın geleceği için fikir belirtirken ya da eleştiri yaparken hangi gerçek gücün kendisini nasıl koruduğunu bilmek en öncelikli konu olsa gerek.

Yönetimde kim ve kimler olursa olsun bakın çan kulesinde kimler var!

...

[color=#FF0000]Kırmızı yazılar eski uygulamadır.[/color]

MADDE 7 – (1) Genel kurul, Federasyonun en üst organıdır. Genel kurulun üye sayısı 100 üyeden az 200 üyeden fazla olamaz.

Bu madde önemlidir. İleride belli bir sayıya göre bazı orantısal üye sayılarının ortaya çıkmasında etkili olacaktır.

(2) Genel kurul çağrı tarihinde aşağıdaki üyelerden oluşur;

a) Görevine adli veya idari soruşturma sonucu son verilmemek kaydıyla oy kullanmak üzere asaleten federasyon başkanlığı yapanlar,[color=#FF0000]e) Görevlerine adli veya idari soruşturma sonucu son verilmemek kaydıyla, asaleten federasyon başkanlığı yapanlar,[/color]

Bu madde hemen hemen aynı kalmış.

b) Genel kurul üye sayısının yüzde 10’u oranında Genel Müdürlük temsilcileri,

[color=#FF0000](2) Genel kurul çağrı tarihinde aşağıdaki üyelerden oluşur;
a) Genel Müdür, Genel Müdür yardımcıları ve on gençlik ve spor il müdüründen oluşacak on beş üye,
b) Merkez Danışma Kurulu üyeleri,
c) Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Yönetim Kurulu üyeleri arasından belirlenecek iki üye,[/color]

Bu madde SGM nün kendisini garantiye aldığı maddelerden birisidir. Siz genel kurulu 1000 kişi ile de toplasanız 100 oy eder.

Burada fikir belirtebilir, öneri sunabilirsiniz.
- MATRANÇ -
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
Yeni Statü Değerlendirmesi ve Yenilikler ! - Yazar: M.Aşkın TAŞAN - 24-10-2014, 13:56

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi