Çözümyolları konuşulmalıdır.
Diğer bölümlerde birçok konuyu değerlendirdik.Aşkın beyin Çerçeve statü ve Ana statü ile ilgili yayınlarını dikkatle izledim.Aynı görüşde olduğum bazı mesajlarının altına yazı eklemeyerek içeriğin kabarmamasını ve ilginin dağılmamasını sağlamak istedim.Genel Kurul önemli bir konudur.Ama bu konu ile ilgili yanlışların uzun süre düzeltilmesi mümkün değildir.Onun için düzeltebileceğimiz yanlışları kovalamamız uygundur.Saate nasıl basılması gerektiği uzun uzun tartışılmaz.Hamleyi yapan saatine basar.Olay bu kadar basittir.Saate basmaktan daha önemli konu yerli sporcumuzun turnuvaya katılmasıdır.Saate basmak için önce turnuvaya katılmak gereklidir!Yerlilerin katılmasını nasıl kolaylaştırabiliriz?Bu konuyu görüşmeliyiz!Yanlış işler yapan yabancılara ceza verilebilir mi?Yabancılara cezayı ancak radikal kararlar alarak verebiliriz.Radikal karar nasıl olur?2015 takvim yılında Türkiye'de hiç uluslararası turnuva düzenlenmez.2016'da herşey eskisi gibi devam eder.Yabancıların kendi aralarındaki anlaşmaları kontrol etmek kolay değildir.Eğer Federasyon Yönetim kurulu ve turnuva düzenleyen yerel yöneticiler mevcut koşulları değiştirmemekte ısrar ederlerse "son turda maça çıkmamak"gibi garip olaylar değişik tablolar içinde devam edecektir.Bunu görmek için falcı olmaya gerek yoktur.Federasyon Yönetim kurulunun acilen radikal kararlar alması gereklidir.Son 2yıl içinde Yönetim Kurulu bir defa radikal karar aldı.Tasarruf tedbirleri kapsamında 2013 Avrupa Emektarlar Birinciliğine takım göndermedik.Radikal karar beni vurmuş oldu.Vursun!Bundan sonraki kararlar da vursun!Yeter ki Türk Satrancının gelişmesi hız kazansın!Sağlıklı bir şekilde gelişelim!Yanlışlara ödün vermeyelim!
Benim de içinde bulunduğum Sporcular kurulu ortadan kaldırılmalı ve bunun yerine Teknik Kurul güçlendirilmelidir.Bu kurulların her ikisi de tavsiye organıdır.Birden fazla danışmana gerek yoktur.Bu son düşüncem nereden kaynaklandı?Başlangıç sıralamasının UKD ye göre yapılması kararının alınması beni çok düşündürdü.Herşeye yeniden başlamak gerektiğini anlamış oldum.
Yıldırım turnuvalarını teşvik etmeyelim!Usta oyuncu inetrnette veya arkadaş ortamında istediği kadar yıldırım oynayabilir.Ustalık yolunda ilerlemek isteyenleri ağır oyunlara katılmaları için teşvik edelim!Hızlı Satranç Yıldırım oyunundan daha yararlıdır.
Ateş Ülker
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
Çözümyolları konuşulmalıdır. - Yazar: Ateş Ülker - 25-10-2014, 13:11

Konuyu Okuyanlar: 4 Ziyaretçi