Çözümyolları konuşulmalıdır.
Benim bazılarına göre bin yıl sürecek olan "yerli dinamikler desteklenmiyor ve gelişmiyor"iddiama karşılık bir arkadaşımız yerli sporcuların liglerde yabancılardan daha çok para kazandığını öne sürdü.Kendisini sonuna kadar dinleyeceğiz.İddiasının doğruluk payını araştıracağız.Ben bunun doğru olduğuna inanmıyorum.Şimdilik belki "istisnalar olabilir"diyorum."Yaşamını Satranca adamış ve kendi kariyeri için çalışan ya da başkalarını yetiştirmek için çaba gösterenlerin ekmeğine göz dikmek" söz konusu olamaz.Akman'ın bu ifadesi amacını aşmıştır.Burada çoğumuz zaten "yerli dinamikler para kazanmalıdır"tezini desteklemiyor muyuz?Hem çoğumuz yerli dinamiklerin desteklenmesinden yana olacak hem de onların ekmeğine göz dikeceğiz?Bu çelişki olur.Yerli dinamik olmaktan mutluluk duyan kim varsa onların daha çok kazanması ortak dileğimiz olmalıdır!Yerli sporcuların transfer ücretinin yükseldiğini öne süren bir tek arkadaşımız var.O da muhtemelen Futbol Dünyasındaki değerlendirmelerin ve tartışmaların etkisi altında kalmış olabilir.Yabancı oyuncunun yol masrafı,konaklama masrafı ve Büyükusta ünvanı varken yerli sporcunun maliyeti yabancıdan nasıl yüksek olur?Ben anlamakta zorlanıyorum.
Belli konulara takılıp kalmayalım.Başka konular da tartışalım!İsviçre sistemi eşlendirmede Berlin sisteminin değiştirilmiş bir versiyonu olan "turnuvayı ilk yedi turda bölüp 8 nci turda yapıştırma"yönteminden memnun musunuz?
Kendi imkanları ile yurtdışına giden sporcunun Federasyondan izin alması gerekir mi?Bu izin alma şekli nasıl olmalıdır?Tanınmış veya tanınmamış herkes ıslak imza ile izin almak zorunda mı olmalıdır?
Yabancı antrenörlerin istihdam şekli uygun mudur?Yaptıkları çalışmalar verimli olmakta mıdır?
Çözümyolları derken biraz da bu konulara girsek de Bayram kutlaması gibi bazı konular için "kiyafet-i müzakere"ilan etsek olmaz mı?
Ateş Ülker
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
RE: Çözümyolları konuşulmalıdır. - Yazar: Ateş Ülker - 07-11-2014, 10:50

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi