Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin Turnuvaları
Gittim, bir yığın elo bıraktım, ama organizasyonu genel olarak çok beğendim. Pek çok ilde örnek alınması gereken budur.

Bursa'ya satrançla ilgili ilk kez 2009'da gitmiştim, Dünya Takımlar Şampiyonası'nı New in Chess için izlemek amacıyla. O zaman da küçük çocukların maç izlerkenki ciddiyeti vs. beni çok etkilemişti. Türkiye'nin başka yerinde de maçları izleyen çocuklar gördüm ama çoğunluğun pür dikkat izlediğini ilk kez hayretle görmüştüm. Muhtemelen çocuklar o okulda ders veren öğretmenleri tarafından getirilmişti ama önemsiz. Satranç kültürüne maruz kalmak böyle bir şey işte. 1000 kişilik spor salonuna çocukları doldurmak değil. Salon ve çevresi de çok güzeldi hatta oyuncular misal Nakamura, Aronian ve Grischuk çok övmüştü.

Tesadüf yine oradaymış turnuva. Tekrar edeyim, oldukça keyif aldım. Hatta kötü sonuç aldığım için hırslandım, yenilen deve güreşe doymazmış, geri gelmeyi düşünüyorumSmile Lakin Bursa'da kişilerden bağımsız bir şekilde sponsor, destekçi bulunabiliyor. Başka yerlere haksızlık değil Bursa'ya övgü olarak algılayın bunu.

Ankara'dan hızlı tren ve otobüsle gitmek oldukça kolay. Biraz masraf yatım, üstüne bir de elo harcadım (Smile) tabii ama pişman değilim. İzmir'deki İlk Hafta Sonu turnuvalarına benzer güzel bir seri. Üstelik yetişkinler de katılabiliyor.

Yine kişiselleştireceğim ama biz bunu Ankara'da yapabilirsek iyi olur.

Bursa Büyükşehir Belediyesi para ödülü verdiğine göre satrancın kumar olduğunu da pek düşünmüyor, Ankara'da para ödülünün kumar olduğunu iddia edenler oluyor da.
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin Turnuvaları - Yazar: Ozgur_Akman - 26-10-2014, 19:33

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi