forumda konuşulan konular genel olarak satrançtan çok uzak
Atın hangi kareye gitmesini gerektiğini tartışabilecek diğer kutular vardır!"İletmek istedikleriniz"kutusunda ağırlıklı olarak Satrancın yönetimsel yönleri tartışılacaktır.Bu kutu buraya bu nedenle konmuştur.Satrancın yönetimsel yönlerinin konuşulmasından rahatsız olanlar için en gerçekci çözüm "iletmek istedikleriniz"bölümünü ziyaret etmemektir.İletmek istedikleriniz bölümüne girmek kimse için zorunlu değildir.Başını kuma gömmek isteyenler,"duymadım,görmedim,işitmedim"demek isteyenler özgürdür.Satranç toplumunun çoğunluk olarak sürdürdüğü "duymadım,görmedim,işitmedim"politikasının gelişme yönünde hiçbir yarar sağlamadığı ve giderek daha çok zarar vermeye başladığı 1991 den bugüne kadar yaşadığımız süreç içinde hemen herkes tarafından anlaşılmıştır.Hep kendini düşünerek yaşamak doğru olsaydı,Türk Satrancına dışımızdan yapılan eleştirilere yanıt veren bulunurdu.2023 numaralı takımımızın Olimpiyatta aldığı sonuç Yılmaz Özdil tarafından ağır bir eleştirildiğinde bir Rambo çıkıp yanıt vermiş midir?Satrancın yönetimsel yönlerinin tartışılmasını engellemek için konu sayısını şişirmek Satranç toplumuna da yöneticilerine de hiçbir yarar sağlamaz.Hatay'da bir yarışmada oynadıktan ve ödüllerini alıp gittikten sonra Türkiye Satranç Federasyonunu açık mektup ile Dünyaya şikayet eden Yabancı Süper bayanların şikayetlerine karşı Türk tarafını savunacak bir Rambo ortaya çıkmış mıdır?1 milyonluk maliyeti olan turnuvada şikayet edilecek bir kusurumuz olmuş mudur?Dünya tarihinde açık mektup ile şikayet edilmiş başka turnuva var mıdır?Bütün bu konular hiç konuşulmasın,onun yerine insanları bıktıralım ve susturalım...öyle mi?
Ateş Ülker
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
RE: forum - Yazar: Ateş Ülker - 02-11-2014, 14:54
RE: forum - Yazar: rambo15911 - 02-11-2014, 15:18

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi