Jojo ve Taşan: Hakemlik zamanı
Bu konuyu alakasız yere gündeme getirmedim. Abdülkadir Bey basit bir şey söylüyor. Hiç olmazsa bir kutlama mesajını alın kopyala-yapıştır yapın ama yine de orada bir yazı olsun. Sabri Koçak'ın buna verdiği ''Kopyala yapıştır tez hiledir, aşırma deniyor. Köşe yazısı da öyle. Özgün olmayan köşe yazısı da zaten insanın içinden ve elinden gelmiyorsa bir değer ifade etmez. Siz hile yapın ya da hoşgörün, ben yapmam ve hoşgörmem. Saçmalamanın da alemi yok.'' (son kısmı kopyala-yapıştır yaptım çok kolay oldu) şeklindeki tepkisidir.

Gerçi bu son günlerde moda oldu. Ali Nihat Yazıcı'da kendi sayfasında, Gülkız Tülay ve ekibinin yaptıkları harcamaları yazmış. İçi acıyormuş. Bu muhalefetsiz ortamda ilk taşı günahsızlar atıyor belli ki.

Siz hala, açık kaynak, bize düşman adam vs sayıklamaya devam edin ve başkasının çalışmasını hiç de kabul edilmeyecek bir şekilde kopyala-yapıştır yapın (biraz kısaltılmış neyse ki) ardından ''köşe yazısında kopyala yapıştır mı olur'' , ''saçmalamanın alemi yok'' diye milleti azarlayın. Ne güzel! Yazılan her yazıya, saçmalama, abuk sabuk, yalan vs diye mahalle ağızıyla konuşmak yerine, yayın kurulu başkanı olarak oturup doğru düzgün bir derleme yapıp, en azından aynı hikayeleri, olayları kendi cümlelerinizle yazıp hazırlasaydınız. Hazırlayabilecek, bilgi ve yeterliliğe sahipseniz elbette.

Bu işin sayfası, azı-çoğu olmaz. Olimbase sitesinde yer alan turnuva tabloları, maç sonuçları masa dereceleri vs herkesin kullanımına açık olabilir ve hatta başka kaynaklardan da ulaşılabilir ama 'tournament review' kısımlarının bu şekilde kullanılması nasıl bir değer ifade ediyormuş acaba?

Ayrıca isteyen kişinin yalan yanlış bilgiler girebildiği wikipedia üzerinden tüm dünya ülkelerine satılan kitap yazıldığını da ilk defa görüyorum. Akademik çevrelerde bu da moda demek ki.

Ben kimsenin açığının falan peşinde değilim. Olsam 2 yıl önce hatta seçimler sırasında bu konuyu gündeme getirirdim. Sabri Koçak madem bu yazıların konulmasını istemiyormuş, tek başına engelleyememiş en azından şu an 'böyle yapılmamalıydı' diyebilir.

Seçimlerden sonra federasyonda görev mi alacaksınız yoksa dediğim için geri adım atmış kastımı aşan ifadeler kullandığımı kabul etmiştim. İyi ki de etmişim. Ben hiçbir yerde görev falan almayacağım diyen kişi 6 yıldır kurul başkanı. Süper derlemeler yapıyor. Veteran takımlar sorumlusu, kaptan, kafile başkanı vs. Bir de görev alacak olsanız neler olurmuş kim bilir? Ben kimseye iftira falan da atmadım. Hasan Salih Acar arkadaşlığınıza dayanarak benden yazdıklarımı geri almamı rica etti. Ben de kendisini kırmamak için kabul ettim bu kadar basit. O olay da başkasından duyduklarımı yazmamak konusunda bana iyi bir ders olmuştur.

Geçmişte yaptığımız tartışmalar da olabilir, ben size dava kaybetmiş ve hatta tazminat da ödemiş olabilirim. Esas bunun konuyla ne ilgisi var? Ben alışkınım, sizin kurul başkanları ismime konu başlığı açmayı çok severler. Bu konuda sizi temize çıkaracaksa açın Erşan Gökerman'ın yalanları ve iftiraları diye bir başlık rahat edin belki bu konuda kendinizi rahatlatırsınız.
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
Jojo ve Taşan: Hakemlik zamanı - Yazar: Sabri Koçak - 07-11-2014, 23:07
RE: Jojo ve Taşan: Hakemlik zamanı - Yazar: Erşan Gökerman - 10-11-2014, 21:10

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi