2014 Kırşehir İl birinciliği turnuvası hakkında
Merhabalar,
20-21 Aralık 2014 Tarihlerinde Kırşehir'de düzenlenecek olan il birinciliği turnuvasına katılmak için, 20 Aralık 2014 Sabah saat 08:00'de turnuva salonunda olacak şekilde bir arkadaşımla hazır bulunduk. Kayıtları yaptırdık. İlk turun başlama saati 10:00 yazıyordu yönergede. Fakat saat 10:10 olmuş ve 1. tura dair bir teknik toplantı ilanı, bir haber yoktu.Biz arkadaşımla soğuk havanın da etkisiyle çay içmeye karar verdik. Kantinde çay içerken kantinin camına Turnuva başlangıç sıralama tablosunun asılmasını bekliyorduk. Zira turnuva yönergesi oraya asılmıştı. Daha sonra 10:15 te bir tablo asıldı. Bu listeye baktık, listede soyadlara göre alfabetik sıralamalı turnuvaya katılım listesi olduğunu gördük. UKD 'ye göre başlangıç sıralaması henüz asılmamıştı. (elimde 1. eşleştirme tablosunun ve başlangıç sıralamasının, turnuva panosuna asılı olmadığını gösteren fotoğraflar mevcuttur.) Dışarda kalabalık azalmaya başlamıştı. Merak edip turnuva salonuna doğru yürümeye başladık ( Kantin ve salon arası yaklaşık 7 m'dir) Salona bir girdik kimi ayakta duruyor , birileri oturuyor maç yapıyorlar gibi bi durum vardı salonda. Bir yetkilinin elinde bir liste ile dolaştığını gördüm ve bunun sıralama listesi olup olmadığını sordum. Turnuva başladı dedi. Arkadaşımı hemen masasına aldılar ( Arkadaşımın UKD'si yok). Beni ilk masalara doğru davet ettiler, bu esnada turnuva hakemi oraya ilerlediğimi gördü ve turun başladığını ilk turumu kaybettiğimi söylediler. Ben bi arkadaşın daha oturduğunu hatta oynadığını söyledim. Durumu anlayan hakem ikimizi birden dışarı çıkardılar. ( Ben bu durumun turnuvaya göre çok yüksek UKD 'm olduğu için alenen başka adamları kolladıklarını düşünmekteyim.) İtiraz ettik, turun başladığından haberimiz yok, liste asılmadı şeklinde itirazlarımız oldu, tur saatini ihlal eden turnuva hakemleri bizi çağırdıklarını iddia ettiler.

Federasyona şikayet edeceğimi bildirmeme rağmen bizi haksız bulup, yazılı dilekçemi hakem masasına bırakarak turnuvayı 1. turdan itibaren terk ettim.

Bu konuyla ilgili yasal hakkımı arıyorum.
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
2014 Kırşehir İl birinciliği turnuvası hakkında - Yazar: hcalkar - 20-12-2014, 11:58

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi